Про це 24 Каналу розповів заступник голови Бердянської районної ради Віктор Дудукалов, зауваживши, що через це росіяни почали переорієнтовувати свою авіацію та особовий склад. Зазначимо, що також українська армія тоді вдарила по аеродрому Луганська.
До теми Росія перемістила вертольоти з окупованого Бердянська до Таганрога: ЗМІ навели докази
"Вибудували навколо аеропорту 3 лінії оборони на землі. Окопи, бліндажі. Протитанкові. Усе, що лише можна, але це не допомогло", – сказав Дудукалов.
Ворог охороняє аеропорт як військовий об'єкт. На летовищі є залишки інфраструктури, яка залишилася після прильотів. Однак інформації щодо гелікоптерів, станом 10 грудня, не було.
Здається, перейшли до тактики ховати ці гелікоптери меншими групами вздовж узбережжя. Розташовуючи їх там, де буде зручно і комфортно, але меншими групами. По 2 – 3, по 4 максимум,
– зазначив заступник голови Бердянської районної ради.
Росіяни зрозуміли, що їхні вертольоти можуть закінчитися й що ракети ATACMS – доволі потужна зброя.
Загарбники розосередили на території Бердянського району достатньо техніки та боєкомплекту. До слова, раніше в аеропорту ворог тримав просто неба велику кількість своєї авіації.
Потужний удар по аеродромах Бердянська та Луганська
- Українські захисники 17 жовтня вперше вдарили американськими ракетами ATACMS. У Силах спеціальних операцій тоді відзвітували, що успішно провели операцію DRAGONFLY.
- Росіяни зазнали втрат у техніці та живій силі. Загалом у Бердянську та Луганську знищили 9 гелікоптерів різних модифікацій, ще понад десяток пошкодили. Також було знищено спецтехніку, установку ППО та склад боєприпасів. Також було пошкоджено злітні смуги.
- Росіяни скаржилися, що атака на аеродром Бердянська стала однією з найсильніших від початку повномасштабного вторгнення. Ймовірно, під час неї загинув російський майор Сєргєй Королєнко.