"Радіо Донбас.Реалії" оприлюднило інформацію про бойовиків та сепаристів, яких передали окупантам на Донбасі.
Актуально Відомі деталі про 4 із 20 звільнених з полону українців
Особи, яких Україна передала на окуповані території Донбасу
- Олексій Лазаренко працював слюсарем на заводі "Укроборонпрому" "МіГремонт" у Запоріжжі. Українська контррозвідка затримала його влітку 2019 року на кордоні з Росією.
Слідство встановило, що Лазаренко був агентом ФСБ Росії, завербованим ще на початку війни у 2014 році. Він мав доступ до військової таємниці і передавав росіянам дані, зокрема, про ударні українські винищувачі.
Також чоловік може бути причетним до загибелі двох пілотів – українця Івана Петренка і американця Сета Неринга. Перед фатальним польотом, що стався на Вінниччині у жовтні 2018 року, їхній літак пройшов модернізацію на заводі "МіГремонт". Лазаренка засудили на дев'ять років. У вересні 2019 року він фігурував у списках на обмін із Росією, проте відмовився їхати.
Олексій Лазаренко / Скріншот з відео
- Віталій Чигорян. 29-річного донецького бойовика взяли в полон бійці полку "Азов" у ніч на 29 серпня 2019 року. За даними ООС, тоді диверсійно-розвідувальна група висунулася на позиції українських військових. В результаті четверо бойовиків були вбиті, а один, Віталій Чигорян, був поранений у ногу й потрапив у полон. За словами самого ж бойовика, його утримували в СІЗО в Бахмуті.
Віталій Чигорян / Скріншот з відео
- Олег Васін. 57-річний вже колишній бойовик угруповання "ДНР" на псевдо "Комбат" брав участь у блокуванні у Дружківці українських військових на початку війни у 2014 році. Васіна затримала СБУ. У вересні 2019 року він був засуджений до п'яти років ув’язнення.
- Олександр Ларкін. 45-річний житель Мар'їнки (Донецька область) був засуджений за кількома статтями – наприклад, за ст. 258 ККУ – терористичний акт. На одному з судів Ларкін заявив, що нібито купував хліб на тимчасово окупованій території, зустрів там знайомого, з яким раніше працював на шахті "Трудівська", й погодився принести на мирну частину країни пакет. Слідство встановило, що це була саморобна вибухівка.
- Юрій Слатов із Донецька був затриманий бійцями операції ООС на одному з блокпостів української армії у квітні 2019 року. Красноармійський міськрайонний суд Донецької області 4 грудня 2019-го засудив Слатова до 8,5 років ув'язнення за ч. 3. ст. 258 ККУ – "Створення терористичної групи або терористичної організації".
- Громадянин Росії Леонід Харитонов, за даними контррозвідки СБУ, приїхав в Україну, щоб здійснити серію терактів. Хімік за освітою, готував, зокрема, теракт на військовому аеродромі в Умані Черкаської області. Харитонова затримали восени 2019 року.
- Станіслав Погромський – той, чиє ім’я не фігурувало в раніше опублікованих списках бойовиків. Проте його інтерв’ю вже встигли розтиражувати російські медіа. На зйомці Погромський запевняє, що потрапив у полон три місяці тому – на початку 2020 року. За його словами, полонили його українські військові. Під час бою бойовик зазнав поранення – його права нога нині з апаратом Ілізарова.
Станіслав Погромський / Скріншот з відео
Обмін полоненими 16 квітня: основне
- Це перший обмін у 2020 році, а також перший після великого обміну 29 грудня 2019 року.
- Україна звільнила 20 своїх громадян, а натомість відпустила 14 бойовиків та їхніх прихильників.
- Серед людей, які повернулися з підвалів бойовиків, більшість є цивільними.
- У списках лише двоє військових і правоохоронець, а луганські бойовики відпустили лише цивільних.
Обмін полоненими між Україною і російськими найманцями: дивіться відео