Акцію анонсував німецький стиліст та дизайнер Френк Вільде, а також неурядова організація українців у Берліні Vitsche.
Дивіться також Уражено корпус із важкохворими дітьми, загинула лікарка: що відомо про атаку на "Охматдит"
Деталі української акції в Берліні
Правоохоронці стверджують, що попередньо погодили з організаторами промови лише німецькою та англійською. Самі ж активісти заявляють, що це неправда.
За словами журналістів, у Німеччині немає закону, який би вимагав від учасників мітингів виголошувати промови лише певною мовою. Однак поліція може втрутитися у демонстрацію, якщо вважає за потрібне.
Поліцейські зазначають, що їм не вдалось знайти в занадто короткі терміни перекладача, який би прибув з ними на акцію. Тому й вони так переймались виголошуванням промов лише англійською чи німецькою мовою.
Нас просили це зробити (не виголошувати промов українською – 24 Канал), але не було нашої згоди. Мова є частиною нашої ідентичності. Багато хто з нас був приречений на мовчання перед посольством Росії,
– сказала представниця організації Vitsche e.V.
За словами журналістів, протестувальники вимагали, щоб Україні надали далекобійні ракети Taurus. Люди також хотіли нагадати світовій спільноті, що "мирні переговори з терористами, які вбивають дітей на лікуванні, неможливі".
Дивіться також Били ракетами – постраждала лікарня "Охматдит": усе, що відомо про обстріл Києва 8 липня
На території "Охматдиту" завершили аварійно-рятувальні роботи
На території "Охматдиту" у Києві 9 липня завершили аварійно-рятувальні роботи. Рятувальники проводили їх від ранку 8 липня, коли Росія цинічно атакувала лікарню ракетою.
Державна служба України з надзвичайних ситуацій повідомила, що внаслідок атаки Росії по "Охматдиту" двоє дорослих людей загинуло, до лікарів також звернулись 32 поранених. З травмами перебувають в лікарнях 8 дітей. Загалом у Києві внаслідок обстрілу росіян 8 липня загинуло 29 людей, серед них – 4 дитини. Ще 117 – зазнали поранень, з них 10 – діти.