Після влучення в цистерну з азотом, місцева влада закликала людей залишатися в укритті, не відчиняти вікна та двері, підготувати вологі пов’язки. Адже азотна кислота дуже небезпечна при вдиханні, ковтанні й потраплянні на шкіру.

Варте уваги Російських військових, які чинили звірства в Бучі, знову повертають в Україну

"За своїми наслідками цей інцидент аналогічний до застосування хімічної чи біологічної зброї. Це зайвий раз підтверджує справжні наміри ворожої сторони, які полягають у тому, щоб знищувати не лише війська та інфраструктуру, а й населення нашої країни, яке не хоче жити в "русском мире", – написав з цього приводу голова франції "Слуга народу" у Верховній Раді Давид Арахамія.

Що робити під час вибуху азотної кислоти

  • Якщо Ви у приміщенні – закрити двері та вікна. Не виходити з укриттів.
  • Підготувати вологі маски для обличчя. Пари кислоти викликають подразнюючу дію на дихальні шляхи. При слабких отруєннях з'являються ознаки бронхіту, легкого бронхіоліту, запаморочення, сонливість; при важких отруєннях – набряк легенів. Для захисту від парів і туману азотної кислоти користуються протигазами.
  • При місцевій дії на очі азотна кислота викликає тяжке ураження з великим некрозом рогової оболонки та кон'юнктиви, що призводить до втрати зору.
  • При попаданні азотної кислоти в очі необхідно промити їх проточною водою протягом 10 – 30 хвилин.
  • При попаданні на шкіру – уражену поверхню обмити водою, додаючи до неї питну соду, мило.
  • При проковтуванні азотної кислоти показано промивання шлунка великою кількістю води.