Archer – найбільш революційна САУ у світі зі 155 міліметровою гарматою та довжиною ствола у 52 калібри. Детальніше про переваги гаубиці розповів 24 Каналу головний редактор Defence Express Олег Катков.

Дивіться також "Газонокосарки" замість "мопедів": що відомо про нові російські ударні дрони

Як пояснив Катков, системи Archer встановлені на шасі із колісною формулою 6×6. САУ вирізняється з-поміж інших повною автоматизацією всіх процесів, коли екіпаж взагалі не торкається снарядів, окрім під час заряджання.

Машина виїжджає на позицію, розгортається за лічені секунди. Мовиться про 20 – 30 секунд на розгортання. Потім відкриває вогонь, при чому подача боєприпасів відбувається завдяки заряджанню автомата,
– сказав головний редактор Defence Express.

Як Archer може застосовуватися на полі бою

За словами Олега Каткова, Archer має величезну швидкострільність: повний боєкомплект складає 21 снаряд, який може бути випущений за 2,5 хвилини або ж за 150 секунд, тобто швидкострільність САУ становить близько 8 пострілів за хвилину. У режимі "вогневого нальоту" тотальна цифровізація всіх систем дозволяє їй вийти на позицію, відстріляти серію снарядів та покинути позицію до того, як перший з них розірветься на позиції ворога.

Олег Катков детальніше про переваги САУ Archer: дивитися відео

Зокрема, така автоматизація позначається на специфічності застосування САУ. Насамперед це високоточний інструмент для "хірургічних" ударів. І концептуально система не створена для того, щоб закидати противника снарядами як 24/7.

Archer одна з найкращих систем у контрбатарейній боротьбі. Також ствол довжиною 52 калібри дозволяє вести вогонь на дальності до 40 – 50 кілометрів. САУ Archer використовує два скоординовані один з одним механізми заряджання. Один з них подає 155 міліметрові снаряди, другий – оперує металевими зарядами у вигляді циліндричних блоків з оболонкою, що згоряє.

Водночас САУ не може вести вогонь "з ґрунту". Тобто вона відстріляла 21 снаряд та йде на перезаряджання. Розрахунок машини становить 3 – 4 особи. Обслуговувати Archer потрібно як мінімум раз на день.

Україна самостійно посилює військовий потенціал

  • Нещодавно українські воїни отримали новітні САУ "Богдана" українського виробництва. Установки стріляють снарядами 155 міліметрового калібру; воїни стверджують, що ці гаубиці – швидкі, маневрові й точні у роботі.
  • Заступник директора Центру дослідження армії Михайло Самусь розповів, що в Україні є потужна інженерна школа. Зокрема, нашим інженерам вдалося прикріпити крилаті ракети Storm Shadow до Су-24М. Натомість школи безпілотників та морських дронів взагалі викликають захват у колег із Заходу.
  • Віцепрем'єр та міністр цифрової трансформації Михайло Федоров заявив, що Україна може випускати більше дронів, ніж Росія. Для цього потрібне відкриття ринку та надання можливості підприємцям масштабувати виробництво. Однак порівняно з 2022 роком виробництво дронів та їхня кількість збільшилася у 100 разів.