Волонтер Сергій Притула опублікував у своєму телеграмі цікавий пост. Він наголосив, що "ваші донати клепали Таганрог".

Читайте також Шкоду завдано: супутниковий знімок авіазаводу в Таганрозі після атаки

Літак А-50 міг бути критично пошкоджений

І коли "пробивали коридор", і коли гатили по об'єкту! Як то кажуть "Можем павтаріть" безслідно не проходить!
– наголосив Притула.

Джерела підтверджують атаку Таганрога дронами
Дрони, на які скидаються українці, успішно атакували Таганрог / Фото з телеграма Притули

Він послався на власні джерела. Вони повідомили, що літак ДРЛВ А-50, який перебував в ангарі 66 на модернізації, з великою ймовірністю зазнав критичних пошкоджень. Пов'язано це зі значними пошкодженнями самого ангару, в якому він був.

Також він додав, що є ймовірність, що уражень зазнав ще один літак. Тому він закликав схрестити пальці й очікувати на офіційне підтвердження.

Супутникові знімки авіазаводу у Таганрозі, де був літак А-50
Супутниковий знімок пошкодженого ангара у Таганрозі / Фото з телеграма Притули

Сергій Притула подякував донорам за підтримку, а захисникам – за чудову роботу. Також зазначив, що донати на Благодійний фонд Сергія Притули щоденно працюють на перемогу. Причому як на нульових позиціях, так і у ворожому тилу.

Що відомо про атаку Таганрогу та пожежу на авіазаводі

  • Власне, у ніч проти 9 березня російський Таганрог, що у Ростовській області, зазнав масованої атаки дронами. За словами очевидців, пошкоджень зазнав авіаційний завод імені Берієва. Про саму атаку заявляв губернатор області Васілій Голубєв. Він навіть визнав, що є один поранений.
  • Сам Голубєв близько 02:30 заявляв, що регіон під масованою атакою безпілотників. Тоді він писав, що наслідки на землі буцімто з'ясовують. За найкращою традицією окупантів, він запевняв, що працювала російська ППО.
  • А вже близько 03:23 російськими телеграм-каналами почали поширюватися повідомлення від очевидців. Вони заявляли, що пошкоджень зазнав завод Берієва. Що там спалахнула пожежа.
  • Для розуміння: на заводі імені Берієва займаються побудовою та ремонтом військових транспортних літаків різних типів. Серед них – Іл-76, А-50 та Іл-78. А ще раніше на ньому займалися виробництвом стратегічних бомбардувальників, зокрема Ту-95МС та Ту-142.