Попередньо, по морському терміналу в Усть-Лузі прицільно відпрацювали дрони СБУ. Внаслідок атаки спалахнула масштабна пожежа.

Дивіться також Одна тенденція 2024 року тішитиме: політолог відповів, що може наблизити завершення війни

Компанія відновить діяльність протягом кількох тижнів

Компанія "Новатек" 21 січня заявила, що наразі деякі операції на величезному терміналі з відвантаження палива в Балтійському морі та "технологічний процес" на комплексі призупинено. Таке рішення було ухвалено внаслідок масштабної пожежі, яка виникла на об'єкті.

Відомо також, що внаслідок інциденту було пошкоджено два водосховища та помпову станцію.

Ми вважаємо, що завод, найімовірніше, повернеться до значної потужності протягом кількох тижнів або, у гіршому випадку, місяців,
– зазначили аналітики московської брокерської компанії БКС.

Зазначається, що комплекс отримує газовий конденсат, різновид легкої нафти, для перероблення близько 7 мільйонів тонн на рік з Пуровського заводу в Західному Сибіру для подальшого виробництва нафтопродуктів, таких як нафта, авіагас і газойль.

Водночас експерти наголошують, що "Новатек" тепер буде змушений експортувати більше газового конденсату замість високомаржинального палива через інші термінали.

Зокрема, інвестбанк "Сінара" заявив, що через інцидент може постраждати чверть доходів "Новатеку".

Експорт російської нафти

У 2023 році Росія експортувала в Азію рекордний обсяг нафти, що використовується для виробництва нафтохімічної продукції, яка зрештою перетворюється на пластмаси та поліефірні волокна.

Це відбулося після введеного ембарго Європейського Союзу на російські нафтопродукти.

Згідно з даними LSEG, у 2023 році з порту Усть-Луга, де розташовано кілька точок збуту експорту сировинних товарів, до Азії було відправлено 5,2 мільйона тонн нафти, з них 2,8 мільйона надійшло з термінала "Новатеку".

Що відомо влучання в Усть-Лузі

  • У ніч проти 21 січня у Росії було тривожно. У низці міст повідомили про атаку БпЛА. Тоді стало відомо, що горіло й в порту "Усть-Луга" на терміналі "Новатек". Згодом з'ясувалося, що безпілотники атакували термінал морського торговельного порту, а також газосховище. Місцеві пабліки писали про загоряння 2 цистерн з 17. На місці працювали пожежники, які намагалися запобігти розповсюдженню вогню на інші резервуари.
  • Згодом стало відомо, що внаслідок влучання у нафтопереробний завод було евакуйовано усіх співробітників, а технологічний процес було призупинено. Через це у Кінгісеппському районі Ленінградської області оголосили режим підвищеної готовності. До гасіння пожежі залучено сили та засоби МНС та Леноблпожспасу. Крім цього, на місце виїхали фахівці адміністрації Ленінградської області. За попередньою інформацією, постраждалих немає.