Речник Повітряних Сил ЗСУ, відповідаючи на питання, чому росіяни почали використовувати меншу кількість "Шахедів", сказав, що мета може бути різною. Про це він заявив в ефірі телемарафону, пише 24 Канал.

Дивіться також "Безшумні" іранські дрони: чи залітали в Україну модернізовані "Шахеди"

"Шахеди" можуть виконувати розвідувальну функцію

Спікер зауважив, що "Шахед" може маневрувати під час польоту та визначати вразливі місця протиповітряної оборони.

Він має GPS навігацію, по якій йде по прокладеному маршруту. І він може летіти далеко і змінювати постійно маршрут. Таким чином навіть невелика кількість БпЛА, які ворог застосовує, проводять маневри Україною та визначають, де їх там краще збивають, а де гірше,
– сказав Ігнат.

За його словами, зібрана інформація дозволяє ворогу робити певні висновки щодо сил та засобів, які є в тому чи іншому регіоні. Відповідно окупанти використовують ці дані при плануванні наступних атак.

Відтак, росіяни можуть використовувати "Шахеди" для розвідки.

Водночас він наголосив, що навіть 5 – 6 БпЛА окупанти спрямовують не просто "політати", а конкретно на об'єкти для того, щоб їх знищити.

Також Ігнат додав, що 11 чи 15 дронів розлітаються по різних маршрутах і ніколи фактично не літають в купі.

"Це дозволяє ворогу проводити збір важливої інформації щодо сил та засобів", – заявив спікер.

Речник наголосив, що навіть один "Шахед" – це грізна зброя, яку треба знищувати. Річ у тім, що коли дрон влучає у вразливе місце, можуть бути серйозні наслідки.

Атаки дронами-камікадзе: скільки "Шахедів" випускають росіяни

  • У вересні українські військові знищили близько 500 "Шахедів", якими Росія намагалася атакувати України. Приблизно з 16 жовтня російські військові зменшили кількість "Шахедів", якими атакують Україну.
  • Так, 27 жовтня окупанти випустили по Україні 6 дронів, з яких вдалося збити 5. Також окупанти запустили 6 дронів по Україні 24 жовтня.
  • Унаслідок атаки росіян 27 жовтня сталося влучання в об'єкт інфраструктури в Миколаївській області. Унаслідок влучання відбулась пожежа, яка була локалізована.