Протестувальники вимагали, щоб сторону захисту ознайомили з матеріалами справи, повідомляє hromadske.
Варто знати Справа Шеремета: поліція навмисно змінила маршрут підозрюваних, щоб вписати у свою версію
Активісти наголошують, що слідство у цій справі закінчилося ще тиждень тому, тож закликають показати матеріали. Власне таким і є ключове гасло акції: "АвакOFF, покажи докази".
Протест під будівлею МВС у справі про вбивство Павла Шеремета / фото "Громадського"
Як сторона захисту, ми заявляємо, що готові у максимально короткі терміни ознайомитися з матеріалами справи. Ми не будемо затягувати. Ми готові все зробити максимально швидко, аби українське суспільство і ми могли захищати підзахисних,
– заявив адвокат Яни Дугарь Віталій Коломієць.
Крім того, він заявив, що ДБР має надати правову оцінку проведеним експертизам і самим експертам, які буцімто сфальсифікували її результати.
Справа Павла Шеремета: коротко
Автомобіль із журналістом Павлом Шереметом за кермом вибухнув 20 липня 2016 року в Києві. Журналіст загинув на місці.
Після кількох років розслідування справи слідство відкинуло всі версії скоєння злочину, окрім "вбивства з метою дестабілізації ситуації у країні шляхом ліквідації відомої особи".
У скоєнні цього злочину звинуватили 5 добровольців та волонтерів:
- Юлія Кузьменко – волонтерка і військовий медика. За версією слідства, у ніч перед вбивством журналіста вона разом з Антоненком закладали вибухівку під авто Шеремета.
- Яна Дугарь – бойовий медик 25 повітряно-десантної бригади. За даними слідства, вона вела фотозйомку камер відеоспостереження в межах підготовки вбивства Шеремета та зберігала у себе зброю.
- Андрій Антоненко – ветеран бойових дій на Донбасі, боєць Сил спецоперацій, музикант Riffmaster. Раніше слідство називало його організатором, але тепер він – лише виконавець за попередньою змовою.
- Владислав Грищенко – ветеран бойових дій на Донбасі з позивним "Буча".
- Інна Грищенко – дружина Владислава, військова з позивним "Пума". Перебуває під домашнім арештом через підозру в іншій справі – підготовці вбивства Михайла Чекурака на Прикарпатті, яке так і не сталося.
22 травня 2020 року, через майже 4 роки після вбивства Павла Шеремета, поліція завершила розслідування у цій справі.