З Півдня Авдіївку намагається обійти щонайменше дивізія окупаційної армії. Про це 24 Каналу розповів військовий експерт Олег Жданов.

Зауважте Залучення "якісних" вагнерівців до штурму Авдіївки, "ядерифікація" Білорусі: аналіз доби від ISW

В Авдіївці починається період запеклих боїв

У такий спосіб російські загарбники прагнуть оточити місто.

Авдіївка наздоганяє Бахмут,
– зауважив Жданов.

За його словами, українське командування ухвалило рішення щодо повної евакуації міста. З Авдіївки виходять усі комунальні служби, а також намагаються максимально переконати місцевих жителів виїхати. Адже ворог всюди застосовує тактику випаленої землі.

Так, російські військові рівняють з землею будь-які будови. Відповідно, на цій території Збройним Силам України стає дуже складно вести оборону. А вже випаленою землею окупанти женуть свою піхоту.

Жданов про ситуацію в Авдіївці: дивіться відео

Більше про ситуацію в місті

  • З 27 березня Авдіївка перебуває у "червоній зоні". Відтепер в'їзд та відвідування міста заборонені. Обмеження запроваджені через загострення ситуації в Авдіївці та довкола міста. В'їжджати в Авдіївку заборонено волонтерам, журналістам та іншим цивільним.
  • У британській розвідці повідомили, що під час спроби оточити Авдіївку з Півдня 10-й танковий полк Росії, ймовірно, втратив значну частину своїх танків. Там припустили, що втрати 10-го танкового полку, очевидно, здебільшого спричинені тактично помилковими фронтальними атаками.
  • Окрім того, на Авдіївському та Мар'їнському напрямках серйозних втрат зазнали 2 ворожі бригади з Оренбурга. Речник об'єднаного пресцентру сил оборони Таврійського напрямку Олексій Дмитрашківський розповів, що російське командування обговорює відведення цих бригад.
  • Росіяни використовують Авдіївку як полігон для скидання керованих авіабомб. Військовий експерт і полковник ЗСУ Роман Світан наголосив, що противник намагатиметься зробити з міста другу Мар'їнку і вщент зруйнувати.