Австрійська міністерка оборони Клаудіа Таннер заперечила можливість проходження українськими військовими тренування в Австрії на танках Leopard 2.

Дивіться також Невивчені уроки історії: як "нейтральність" Австрії та Угорщини грає на руку Москві

В Австрії заявили про військовий нейтралітет

"Міністерка оборони Клаудіа Таннер категорично відкидає можливість навчання українських військових", – йдеться у програмі Morgenjournal із посиланням на письмову заяву очільниці австрійського оборонного відомства.

За словами Таннер, це є суверенним рішенням кожної держави – "підтримувати Україну в рамках своїх національних законів". При цьому, міністерка зазначила, що "Австрія є нейтральною у військовому плані, але не у політичному, і тим більше – не у моральному плані".

Австрія маніпулює заявами про нейтралітет

Експерт з міжнародного права Ральф Янік розповів австрійському радіо Ö1, що військовий нейтралітет Австрії не є перешкодою для навчань, оскільки про це є рішення ЄС.

На австрійських танках Leopard 2 наразі вже проходять навчання іноземні солдати з країн НАТО – Угорщини та Чехії. Тому експерт вважає, що відмова від тренування українських військових в Австрії відбувається "з політичних причин".

"Ми вважаємо за краще жити цим залишковим нейтралітетом замість того, щоб випробовувати межі, які закон бачить не так вузько", – сказав Янік про внутрішньополітичну дискусію в Австрії про нейтралітет.

Австрія та Угорщина не дають Україні зброю

  • У Європейському Союзі практично не залишилося країн, які б не надавали військову допомогу України. Серед таких все ще Угорщина та Австрія.
  • Обидві країни пояснюють своє рішення не передавати Україні зброю, побоюючись ескалації. Міністри оборони Австрії та Угорщини – Клаудія Таннер та Крістоф Салай-Бобровницький відповідно 30 січня вкотре наголосили, що не надаватимуть Україні військову допомогу.
  • У лютому в Україні побував президент Австрії Александр Ван дер Беллен. Він заявив, що його країна не може передавати Україні зброю, адже для цього потрібно змінити конституцію.
  • Втім, між позицією Угорщини та Австрії все ж є принципова різниця. Угорський уряд заборонив транзит зброї для України через свою територію, коли Австрія не ухвалювала таких обмежень.