Біля монумента "Батьківщина-мати" побувала кореспондентка 24 Каналу. Вона зафіксувала, який вигляд має монумент напередодні встановлення тризуба.

До теми Монумент "Батьківщина-Мати" планують перейменувати: якою буде нова назва

"Батьківщина-мати" в очікуванні тризуба

Встановити тризубець на місце, де був ще кілька днів тому радянський герб, планують 5 серпня. Проте через потенційну загрозу ракетного обстрілу, а в Києві вже двічі лунала повітряна тривога сьогодні, початок робіт постійно переносять.

Нині монумент "Батьківщині-матері" стоїть без герба СРСР. Про пережитки радянщини свідчать лише пустоти на щиті. Під час встановлення тризуба їх закриють новими сталевими пластинами, а згодом – почнуть встановлювати герб України.

Монумент "Батьківщина-мати" перед встановленням тризуба / Фото Валентини Поліщук

До слова, почати підіймати герб планували орієнтовно о 14:00. Проте вже двічі пресслужба Національного музею історії України у Другій світовій війні повідомляла, що інформація про встановлення тризуба буде оновлена згодом. Можна припустити, що це пов'язано із загрозою ракетних обстрілів.

Згодом у пресслужбі музею повідомили, що очікують журналістів о 15:00.

Варто наголосити, що український тризуб буде значно більший, аніж радянський герб. Окрім того, у музеї також попередили, що спочатку може здаватися, що колір сталі буде відрізнятися. Проте експерти заспокоюють і стверджують, що властивості цього сплаву металу такі, що впродовж короткого часу перебування на відкритому повітрі він набуває свого прогнозованого сталого кольору, і через деякий час нові елементи жодним чином не виділятимуться від загальної композиції.

Декомунізація "Батьківщини-мати": що відомо

  • Мінкульт 13 липня опублікував відео, на якому показав монумент "Батьківщини-матері" без радянської символіки. На її місці з'явився український тризуб.
  • Того ж дні у Мінкульті затвердили остаточне рішення щодо декомунізації монумента й демонтажу радянського герба.
  • Вартість проєкту встановлення українського тризуба оцінили у 28 мільйонів гривень. Це дещо обурило українців, адже виділення такої великої суми наразі більшість вважає недоцільною. Проте у Мінкульті заявили, що фінансуватиме встановлення тризуба група Метінвест Рината Ахметова.
  • Виникли проблеми й з виготовленням самого тризуба. За початковим проєктом, все мали зробити з української сталі на "Запоріжсталі". Проте, коли отримали сплав, то експерти заявили про технічні порушення. Тому тризуб виготовляли з європейської сталі.
  • Демонтаж радянської символіки почали 30 липня. Іншу частину композиції зняли 1 серпня. Як відбувався демонтаж – дивіться за посиланням.