Чому Байден затягував з підписанням ленд-лізу

Про це 24 каналу заявив російський публіцист Андрій Піонтковський. Нагадаємо, що ленд-ліз у Сполучених Штатах підтримали ще 28 квітня.

Актуально Історична мить: Байден підписав закон про ленд-ліз для України

Однак президент США Джо Байден вирішив підписати закон саме 9 травня. На думку Піонтковського, він спеціально затягнув це аж до цієї дати.

Це додатковий символічний ляпас Володимиру Путіну,
– підкреслив російський публіцист.

За його словами, по Путіну вже й завдавали низку "ударів". Мовиться про підтримку України усім цивілізованим світом.

Зауважимо, що у Росії традиційно відсвяткували "9 травня" і навіть провели парад із залишками вцілілої техніки. На параді очільник Кремля Володимир Путін виступив із промовою та видав нові нісенітниці, зокрема, щодо НАТО й про "братні народи".

Повний стрім з Андрієм Піонтковським: дивіться відео

  • Сполучені Штати Америки підтримали ленд-ліз для України ще 28 квітня. До того таку програму використовували ще під час Другої світової війни.
  • Палата Представників США проголосувала за ленд-ліз для України з розгромним результатом. "За" – 417 голосів. "Проти" – лише 10.
  • Процедура ленд-лізу фактично дозволяє "дарувати" озброєння. Країни-одержувачі зобов'язуються здійснити виплату пізніше.
  • Ленд-ліз передбачає, зокрема, скорочення бюрократичної складової, що значно пришвидшить передачу Україні зброї та інших важливих поставок.
  • Відтепер Україна зможе надавати США список необхідної зброї, а Штати зможуть постачати українським захисникам танки, літаки системи ППО тощо.
  • Міністр оборони України Олексій Резніков зазначив, що рішення Білого дому постачати Збройним Силам України зброю означає одне – США впевненні у перемозі нашої держави.
  • На думку міністра оборони України, ленд-ліз – це фактично участь у війні, але без війська.