Водночас під час двосторонньої зустрічі Байден оголосив про новий пакет допомоги. Загальна його вартість становить 225 мільйонів доларів. Він спрямований на те, щоб допомогти Україні реконструювати електричну мережу.

Дивіться також Нова Антанта і відкриття нового "Другого фронту": чому зустріч у Нормандії може стати історичною

Вибачення Байдена

Під час зустрічі у Франції Джо Байден перепросив перед українським народом за той період, коли військова допомога не надходила.

Я прошу вибачення за тижні незнання, чи буде прийнято з погляду фінансування, тому що ми мали проблеми з ухваленням законопроєкту, який ми повинні були прийняти, в якому були гроші від деяких наших дуже консервативних членів, які затримували його, але ми зробили це,
– сказав Байден.

Президент США наголосив, що американський народ підтримує Україну в довгостроковій перспективі та не збирається залишати нас наодинці. Джо Байден відзначив те, що наша держава не схилилася та не поступилася ворогу, а продовжує боротися у "дивовижний спосіб".

Візит Зеленського до Франції

  • Зазначимо, що Зеленський прибув до Франції 6 червня. Ця поїздка приурочена до святкування дня висадки союзників у Нормандії. У рамках заходу у президента України запланована низка двосторонніх зустрічей.
  • Уже відомо про перші результати візиту Зеленського. Так, у новий пакет допомоги від США входять боєприпаси для HIMARS, мінометні системи, артилерійські снаряди, зокрема 155-мм для гаубиць, ракети для ППО, зенітні ракети Stinger, протитанкові системи Javelin і AT-4, бронетехніка, патрульні катери та широкий спектр іншого, що містить запасні частини та обладнання.
  • Окрім цього, очікується підписання двох угод з Францією на 650 мільйонів євро. Еммануель Макрон вже оголосив, що наша держава отримає літаки Mirage. Навчання має початися вже 7 червня. А також що Франція підготує бригаду для ЗСУ – однак поки не йдеться про відправку французьких військ в Україну.