Цьогоріч саміт G20 відбувається в Індонезії. Американські ЗМІ повідомили, що Вашингтон уже провів перемовини з Пекіном. Для президента США – це перша зустріч з лідером Китаю від того моменту, коли він почав обіймати посаду в Білому домі.

Читайте також США введуть санкції проти людей і компаній, які допомагають Росії купувати зброю

"Перше рукостискання"

Близько 12 години за Київським часом CNN написали, що лідери обох держав потиснули один одному руки та опублікували фото, що підтверджує цю новину.

Під час зустрічі на полях саміту лідерів G20 на Балі, Індонезія, два лідери привітали один одного міцним, довгим рукостисканням, обидва посміхаючись, стоячи перед рядом прапорів США та Китаю,
– зазначили у ЗМІ.

Джо Байден і Сі Цзіньпін
Джо Байден і Сі Цзіньпін тиснуть один одному руку / Фото CNN

Як відбувалась зустріч між лідерами держав: про що говорили

Президент США Джо Байден і лідер Китаю Сі Цзіньпін після рукостискання вирушили в залу, де відбувались перемовини. Вони сіли за свої столи, за якими також були офіційні особи США та Китаю.

У вступному слові президент Сполучених Штатів зазначив, що Вашингтон та Пекін зможуть впоратися з розбіжностями та спільно розв'язувати проблеми, що постали перед світовою спільнотою.

Я зобов'язуюсь підтримувати відкриті лінії зв’язку між вами та мною особисто, але між нашими урядами за всіма напрямками, тому що наші дві країни мають стільки всього, з чим у нас є можливість мати справу,
– сказав Байден.

Зустріч Байдена та Сі Цзіньпіня
Зустріч Байдена та Сі Цзіньпіня / Фото CNN

Також люб'язності для ЗМІ сказав лідер Пекіну. Опісля пресу вивели зі залу для перемовин, не дозволивши документувати подію.

Як лідери двох великих країн, ми повинні намітити правильний курс для відносин США і Китаю. Нам потрібно знайти правильний напрямок для розвитку двосторонніх відносин і підняти відносини,
– сказав Сі Цзіньпін.

Відомо, що за одним столом із Сі Цзіньпіном стояли – директор головного офісу Комуністичної партії Китаю Дін Сюєсян і міністр закордонних справ Ван І. А з боку Америки разом з Байденом були: держсекретар Ентоні Блінкен, міністр фінансів Джанет Єллен і посол США в Китаї Ніколас Бернс.

Потепління у відносинах між Китаєм та США

Стосунки між Вашингтоном та Пекіном останні роки були дуже напруженими. Білий дім завжди підтримував незалежність Тайваню від КНР, та, окрім того, Америка є союзницею України у війні проти Росії, у той час, як Китай будував партнерство з Кремлем.

Зустріч лідерів обох країн у рамках саміту Великої двадцятки є свідченням певного потепління у відносинах між державами. До того ж прем'єр-міністр Китаю заявляв про неприпустимість ядерного шантажу Путіним.

Схоже, що розподіл сил на міжнародній арені змінюється.

Варте уваги – попередні заяви президентів Китаю та США: дивіться відео