Фото з уламками ракети опублікувала також медіаплатформа Noelreports. Але наголошуємо, що ця інформація є непідтвердженою і США не оголошували про передачу далекобійної зброї Україні, передає 24 Канал.

Дивіться також Чому удари по аеродромах Бердянська та Луганська важливі: Ігнат пояснив тактику ворога

Що стверджують у мережі

Так звані "російські воєнкори" публікують у мережі буцімто уламки ракети, якою завдали удару по аеродрому в Бердянську. Маркування вказують на те, що зброя може мати дальність дії близько до 160 кілометрів.

MGM-140A ATACMS Block I, M39(A1?),
– пише медіаплатформа Noelreports, публікуючи фото уламків ракети.

У мережі показали уламки ракети, якою нібито атакували Бердянськ – більше у галереї:

Офіційно у США не повідомляли про надання Україні далекобійних ракет ATACMS. Втім, видання The Wall Street Journal заявляє, що Україна нібито могла отримати "невелику кількість ракет таємно".

"Україна давно просить ATACMS – ракету класу "земля-земля", яка могла б завдати удару далеко в тилу росіян і могла б бути запущена за допомогою HIMARS, які США раніше надали країні", – заявили журналісти WSJ.

Крім того, низка західних ЗМІ у вересні заявляла, що буцімто Джо Байден пообіцяв Володимиру Зеленському, що Україна отримає ATACMS. Така обіцянка пролунала нібито під час зустрічі лідерів у Вашингтоні.

Що відомо про атаку на аеродром Бердянська й Луганська

  • Близько о 02:30 в окупованому Бердянську пролунали потужні вибухи. Місцеві жителі повідомляли, що окупанти почали неабияк панікувати, а російське "пе-ве-о" почало працювати у різних напрямках.
  • На ранок 17 жовтня у ССО повідомили, що провели успішну спецоперацію "DRAGONFLY". За останніми даними, у Бердянську й Луганську було знищено: дев'ять гелікоптерів різних модифікацій, спеціальна техніка, яка знаходилася на аеродромах, пускова установка ППО, склад боєприпасів, пошкоджено злітні смуги аеродромів.
  • Російські пропагандисти спочатку не визнавали ударів по аеродрому. Але кадри у мережі показали реальні наслідки "бавовни".