Угода була підписана під час саміту G7, який проходить в Італії. Американський політолог Раміз Юнус прокоментував 24 Каналу, що це останні країни "Великої сімки", які підписали угоду, до цього це вже зробили багато країн НАТО і ЄС. Проте, на його думку, це було б доречніше до 22 лютого 2024 року, ба більше – до 2014.
Дивіться також Історична угода: політтехнолог виділив 3 вагомі тези безпекових домовленостей зі США
В перспективі угоду можна перевести на інший рівень
Американський політолог розповів, що Україна тепер може бути впевненою, що ці країни-підписанти беруть на себе зобов’язання підтримувати її. Він наголосив, що сьогодні на все треба дивитись через призму безперервної російсько-української війни.
"В перспективі цю угоду можна буде перевести на інший рівень, як в США з Ізраїлем, Північною Кореєю, Японією, де договором передбачена можливість йти воювати за ці країни", – прогнозує Юнус.
Після підписання угод важливим стане, як кожна окремо взята країна буде підтримувати Україну, якими конкретними діями. Зі слів американського політолога, ці зобов’язання все-таки юридичний документ, тому президенти країн-підписантів мають їх виконувати.
В документі написано про економічну і військову допомогу, зокрема і зброєю. А саме це першочергово Україні зараз потрібно,
– озвучив Юнус.
Враховуючи заяви, які звучали на зустрічі в Нормандії, під час саміту G7, "Рамштайні", американський політолог наголосив, що з’являється впевненість, що тих країни чи окремих політиків, які сумнівалися щодо своєї позиції навколо України – все менше і менше.
Він розповів, що після виборів в Європарламенті всі ключові посади займатимуть представники дружніх країн України. Юнус також нагадав, що США ввели санкції проти 300 юридичних осіб, а сьогодні тривають розмови, що Байден готує новий документ, щоб збільшити їхню кількість, тим самим зачепити буквально всі сфери економіки Росії.
Коротко про саміт G7 та безпекові угоди
- Президент України Володимир Зеленський розповів, що одна з ключових тем саміту "Великої сімки", який проходив 13 червня в Італії, стала обороноздатність та економічна спроможність України, їхнє посилення.
- Зеленський у своїй заяві перелічив головні питання, які наразі є актуальними для нашої країни: більш оперативне навчання українських пілотів, прискорена передача літаків від партнерів, розвиток коаліції винищувачів, розбудова системи ППО, розробка механізму використання російських "заморожених" активів на користь України.
- Україна підписала понад 17 безпекових угод, надалі планує зробити це зі ще десятками країн. Цей документ передбачає підтримку України у війні з Росією та ймовірність членства України в НАТО. Одночасно з цим можуть бути й невтішні наслідки в разі, якщо країни-підписанти виконають зобов'язання не вдало. В такому випадку Росія може посилити збройну агресію проти України.