Начальник міжнародно-правового відділу СК Білорусі Михайла Вавуло назвав опозиціонерів "злочинцями" та "порушниками" та заявив, що їм "не вдасться уникнути покарання".

Читайте також У Білорусі біло-червоно-білий прапор хочуть віднести до екстремістської символіки

Слідчий комітет направив документи на екстрадицію Путіло і Протасевича через генерального прокурора до Польщі. З цією країною у нас підписаний міжнародний договір про правову допомогу у кримінальних справах, який також регламентує питання про екстрадицію,
– повідомив силовик.

Опозиціонери відповіли режиму Лукашенка

Журналісти NEXTA підтвердили інформацію про те, що Слідчий комітет звернувся до Польщі з вимогою видати Білорусі Степана Путіло.

"Коли у СК кілька сотень нерозслідуваних справ про катування та насильство, що він буде робити? Правильна відповідь: вимагати від іншої країни видати того, кого за визначенням видати не можуть", – додали опозиціонери.

Протести у Білорусі: коротко

  • 9 серпня 2020 року в Білорусі пройшли вибори президента. Як і минулі роки, кампанія супроводжувалась недопущенням до участі та арештами популярних опозиційних кандидатів.
  • Головною конкуренткою Олександра Лукашенка була опозиціонерка Світлана Тихановська, яка змушена була подати свою кандидатуру після арешту її чоловіка Сергія Тихановського.
  • За підрахунком опозиції, Тихановська виграла вибори. Проте, ЦВК оголосила переможцем Лукашенка – це спричинило суспільний резонанс і масові протести.
  • Після фальсифікацій на виборах по всій країні почалися мітинги і страйки – вони тривають вже майже вісім місяців. Білоруси вимагають нових, чесних виборів і звільнення політв'язнів.
  • Силовики застосовували проти учасників протестів світлошумові гранати, гумові кулі, водомети та жорстоко били їх.

Хто такий Степан Путіло?

Степан Путіло є засновником опозиційного телеграм-каналу NEXTA. У 2017 році він разом із Романом Протасевичом почав вести свій канал на платформі Телеграм.

Після початку протестів в Білорусі їхній канал став одним з основних опозиційних майданчиків. NEXTA і до сьогодні висвітлює протести в Білорусі. У нього близько двох мільйонів підписників.