Про це військовий експерт Олег Жданов розповів у стрімі на своєму ютуб-каналі, повідомляє 24 Канал. Він наголосив, що білоруські ЗМІ повідомили, що до країни вже прилетіли винищувачі та вантажні борти з Росії.

До теми Війна буде довгою, та чи готові до цього на Заході: що про Україну пишуть іноземні ЗМІ

За його словами, із Курська в Барановичі прилетіло 4 винищувачі Су-34 та 4 винищувачі Су-30, а також 4 воєнно-транспортні літаки АН – три з них прилетіли з Росії, а один вже перебував у Білорусі.

Тобто російське угруповання військ зосередилося на аеродромі в Барановичі. Адже від 16 січня в Білорусі розпочалися льотно-тактичні навчання спільно білоруських та російських повітряних сил. Вони триватимуть 2 тижні до 1 лютого,
– заявив Жданов.

На його думку, в цьому є загроза. "Адже Су-34 – це фронтовий бомбардувальник, а Су-30 – це багатоцільовий літак, який може нести ракети класу повітря – земля", – наголосив військовий експерт.

А, як припустив Жданов, 4 літаки АН – це російський транспортник, ймовірно "Руслан" українського походження, які Росія виготовляла у Воронежі.

"Вона їх клепала стільки, скільки могла, поки Україна не припинила постачати комплектуючі запчастини для них, зокрема двигуни. Тому їх в Росії є доволі багато", – додав експерт.

Жданов оцінив загрозу льотних навчань в Білорусі: відео


Що відомо про спільні російсько-білоруські навчання: коротко

  • У понеділок, 16 січня, на території Білорусі розпочалися спільні з Росією льотно-тактичні навчання. До них залучать всі аеродроми та полігони ВПС і військ ППО збройних сил Лукашенка. Навчання завершаться 1 лютого.
  • Російська та білоруська авіації планують відпрацювати: ведення повітряної розвідки, спільне патрулювання повітряного простору вздовж державного кордону; авіаційну підтримку угруповань військ, висадку тактичного повітряного десанту, доставку вантажів та евакуацію поранених.
  • За словами Ігната, ЗСУ готові до таких навчань. Кожна повітряна ціль ЗС Росії відома та зрозуміла нашим військовим. "Вся інформація відома, будемо дивитися та реагувати, якщо будуть якісь загрози", – підкреслив речник Повітряних сил.
  • Там додають, що якщо в небо піднімуть літак МіГ-31 – це носій "Кинджалу", то неважливо, чи це навчальний, чи тренувальний політ, буде повітряна тривога в Україні. Так само з літаками Ту-22М3.
  • Крім того, раніше військовий оглядач Олександр Мусієнко наголосив, що для навчань у Білорусі залучили всі полігони, які змогли. Водночас, за його словами, сухопутні війська концентруються в основному на західних кордонах Білорусі – поблизу з Волинню, Польщею та Литвою. Чи можливий наступ на Україну – читайте думку експерта тут.