Інформацію про зміни повідомили у Міністерстві оборони Білорусі. Там також додали, що заняття із бойової готовності проводяться після чергового призову на військову службу та освоєння новим поповненням програми початкової військової підготовки.

Читайте також Данілов оцінив ризик наступу з боку Білорусі

Заходи із підготовки війська Білорусі проводяться відповідно до "плану підготовки Збройних Сил за призначенням у 2021/2022 навчальному році".

Загальна спрямованість занять полягає у проведенні комплексу тренувань з усіма категоріями військовослужбовців: підрозділами, військовими частинами, з'єднаннями, органами військового управління.

Мета таких зборів – організоване виконання заходів із переведення з мирного на воєнний час,
– зазначають у міноборони Білорусі.

Важливі новини про маневри білоруської армії – останнє

За даними Генштабу ЗСУ, у Білорусі вздовж кордону з Україною присутні окремі підрозділи збройних сил Росії. Вони мають на озброєнні оперативно-тактичні ракетні комплекси "Іскандер-М", зенітно-гарматні комплекси "Панцир-С1", зенітні ракетні системи С-400 та літаки оперативно-тактичної авіації.

  • Білоруська опозиціонерка Світлана Тихановська розповіла, що війська країни нібито отримали наказ наступати на Україну. Однак вищий офіцерський ешелон вирішив його не виконувати.
  • Очевидці помітили колону білоруської техніки поблизу кордону з Волинською областю.
  • Основні зусилля збройних сил Білорусі зосереджені на посиленні заходів щодо охорони державного кордону. Водночас у країні мінують лісові дороги, об'їзні шляхи та мости у прикордонних з Україною районах.
  • У Білорусі перекидають військову техніку з Гродно ближче до кордону з Україною – у Брестську область. Зокрема, залізницею перевозять десятки БМП та зенітних ракетних комплексів.
  • Білорусь стала країною-учасницею нападу на нашу державу. Звідти пішли ворожі війська, а з їхніх полігонів Україну обстрілювали. Лукашенко не ввів свої війська проти ЗСУ, але така загроза залишається. Це підтверджує і наш Генштаб.
  • Водночас білоруська опозиціонерка Світлана Тихановська розповіла, що війська країни буцімто отримали наказ наступати на Україну. Однак вищий офіцерський ешелон вирішив його не виконувати.
  • 16 травня стало відомо, що Білорусь розгорнула біля українських кордонів свої сили спеціальних операцій, а також артилерію та ракети на полігонах на заході країни.
  • З 22 червня по 1 липня у Гомельській області відбудуться планові навчання з військкоматами. З 28 червня по 16 липня збори військовозобов'язаних, які призначені до "територіальних військ", заплановані у Жлобинському районі.
  • У Пентагоні впевнені, що збройні сили Білорусі не мають намір брати участь у повномасштабній війні в Україні.

Експерти переконують, що єдиний варіант, за якого Лукашенко може ризикнути напасти – це якщо нашої армії не буде біля кордону і він буде вільним. Але такого не варто очікувати, адже ЗСУ охороняють кордон.

Цікаво: Секретар РБНО про можливість поновлення перемовин із Росією – дивіться відео