Церемонія прощання зі вченим Біжаном Шароповим відбулася 20 березня. Її провели на Майдані Незалежності, де його провести в останню путь могли як рідні та близькі, так і ті, хто прагнув віддати шану українському герою.
Читайте також Обирати, кому допомогти – це складний вибір: як медики евакуаційного відділення рятують бійців
Вважався зниклим безвісти
Зауважимо, що Шаропов вирішив стати на захист України з перших днів повномасштабного вторгнення. Загинув він від рук росіян ще навесні 2022 року. Тоді ж, з квітня, його вважали зниклим безвісти.
За наявною інформацією, поліг Шаропов у боях під Ізюмом навесні минулого року. Підтвердити смерть українського героя вдалося лише з допомогою ДНК-експертизи. Зробили це у лютому 2023 року.
Відомо, що поховали героя на Алеї Слави Лук'янівського кладовища, що у Києві.
З Біжаном Шароповим попрощалися у Києві / Фото "Вечірній Київ"
Що відомо про Біжана Шаропова
- Народився український науковець та захисник 7 жовтня 1989 року у Таджикистані. У 1995 році його сім'я ухвалила рішення перебратися до Києва.
- Навчався він на кафедрі біології природничого факультету НАУКМА. Після цього здобував освіту на аспірантурі в Інституті фізіології НАН України.
- У 2013 – 2014 роках Біжан Шаропов – активний учасник Революції Гідності.
- 2014 – 2015 роки – воював за нашу державу у складі батальйону "Айдар" на Луганщині.
- Шаропов був науковцем-біофізиком, а також співзасновником компанії "Українські генетичні технології". Зауважимо, що весною 2020 року вона оголосила про створення тесту на основі ПЛР. Це дозволило б виявити збудник коронавірусу.
- Щойно росіяни здійснили повномасштабне вторгнення, Шаропов вирушив на фронт.
Зауважимо, що напередодні американські ЗМІ заявили, що втрати України у війні проти Росії налічують 100 тисяч. Цю інформацію спростував секретар РНБО Олексій Данілов. За його словами, відомості, хоч і засекречені, але їх знає президент і військо. Що стосується тих же 100 тисяч, то відповідні дані не відповідають дійсності, наголосив він.