10 березня у BlaBlaCar повідомили, що "призупиняють розвиток бізнесу на території Росії". Мовляв, роблять це відповідно до санкцій, запроваджених ЄС через напад на Україну, пише 24 канал.
Головне Росія напала на Україну: хронологія основних подій
Заява компанії BlaBlaCar
У компанії заявили, що більше не інвестуватимуть в Росію та не розвиватимуть її ринок. Там наголосили, що російський сервіс BlaBlaCar був неприбутковим.
Водночас, "аби захистити понад 100 російських співробітників", компанія вирішила залишитити платформу в поточному вигляді, але "ізолювати російську діяльність від решти компані й зупинити усі плани щодо її розвитку".
Сервіс висловлює підтримку Україні
Для 85 працівників з України BlaBlaCar пропонує фінансову, матеріально-технічну та психологічну підтримку, й допомагає їм переїхати у безпечніші місця. Там наголосили, що платформа адаптована для водіїв-волонтерів та біженців. В Україні, Польщі, Румунії та Угорщині водії тепер можуть пропонувати безплатні поїздки на BlaBlaCar та брати стільки пасажирів, скільки зможуть. Також у Західній Європі автобуси BlaBlaCar безплатні для українських біженців.
У росЗМІ – акценти інші
Російське видання "Коммерсантъ" поспішило заспокоїти своїх читачів: мовляв, BlaBlaCar продовжує працювати у них, як і раніше. "Там мають намір виконати зобов'язання перед користувачами, виїздами та доходами компаній", – підкреслили у ЗМІ. Й зазначили, що раніше BlaBlaCar зупинив фінансування своєї російської дочірної компанії.
Новина про BlaBlaCar у росЗМі / Скриншот
Що все це означає
На цю скандальну ситуацію звернула увагу українка Ольга Гулей – колишня працівниця варшавської філії BlaBlaCar. Вона залишила коментар під однією з публікацій BlaBlaCar у Linkedin, вимагаючи роз'яснень. Замість того, щоб уточнити свою позицію, компанія почала ігнорувати й видаляти її запитання, стверджує дівчина.
Як пояснили співробітники BlaBlaCar, які побажали залишитися анонімними, фактично це все означає, що дочірню компанію відділили від основного офісу. Керівництво запевняє, що BlaBlaCar не отримуватиме від неї дохід, а будь-які грошові потоки між ними – припинені. Водночас працівників з інших філій просять провести навчання росіянам.
Які компанії покинули російський ринок
- Starbucks закриває кав'ярні.
- McDonald's закриває всі свої 850 ресторанів.
- KFC і Pizza Hut припиняють інвестиції та розвиток, але ресторани поки що працюють.
- Приєдналися й Mars, Sony і Hugo Boss.
- PepsiCo заявила про припинення співпраці з російським сегментом.
- До бойкоту російського ринку долучилася і Coca-Cola, яка раніше заявляла, що не припинятиме співпрацю з Росією
- Netflix розіслав російським користувачам листи про ануляцію передплат.
- Глянцеві журнали GQ, Vogue, Tatler, Glamour, AD припиняють діяльність.
- L'Oreal закриває магазини.
- Lamborghini зупиняє діяльність.
- Ferrari відмовляється виготовляти машини для Росії.
- Mitsubishi Electric не постачатиме свою продукцію на ринок країни-агресорки.
- Cropp, House Brand, Helly Hansen та Sinsay закривають онлайн-магазини.
- Виробник шин Continental зупиняє бізнес у Росії.
- Американська компанія Brown–Forman, відома як власниця бренду віскі Jack Daniel's та горілки Finlandia, теж покинула Росію.
Оперативна інформація рятує життя. Читайте наш телеграм, там ми зараз найшвидші. Цілодобово!
Може зацікавити – Україна проти Росії: як давно триває військове протистояння "братських" народів: дивіться відео