Візит Блінкена передбачає переговори з президентом України Володимиром Зеленським, прем’єр-міністром Денисом Шмигалем та міністром закордонних справ Дмитром Кулебою. Будуть обговорювати актуальну ситуацію на фронті, питання безпеки та економічної допомоги.

Дивіться також У Байдена оголосять ще один військовий пакет Україні: коли це станеться

Яка мета візиту Блінкена

Блінкен прибув до Києва вранці у вівторок, 14 травня, сподіваючись надіслати "потужний сигнал заспокоєння" українському народу, який переживає надзвичайно важкі часи. Про це агентству заявив американський посадовець, який на умовах анонімності поспілкувався із журналістами, котрі подорожують із Блінкеном.

Місія Секретаря полягає насправді в тому, щоб поговорити про те, як наша додаткова допомога буде здійснюватися у такий спосіб, щоб допомогти зміцнити їхній захист і дати їм змогу все більше відбирати ініціативу на полі бою,
– повідомив один із неназваних чиновників США.

За словами посадовця, Блінкен планує запевнити українських посадовців, включаючи президента Володимира Зеленського, у незмінній підтримці США. Також Держсекретар планує виступити із промовою про майбутнє України.

Згодом свій візит до України прокоментував і сам Блінкен.

Сьогодні я повернувся до Києва, щоб продемонструвати нашу непохитну підтримку України, яка захищає свою свободу від російської агресії,
– написав Держсекретар США.

Блінкен у Києві: дивіться відео

Зауважимо, що про візит Блінкена до України цього тижня писало видання Politico.

"Поки точний маршрут держсекретаря США невідомий, проте, ймовірно, у вівторок і середу, 14 – 15 травня, служби безпеки на деякий час перекриють дороги в українській столиці", – зазначили у виданні.

У США прокоментували наступ росіян на Харківщині

Представник Ради національної безпеки Білого дому Джон Кірбі зазначив, що США були обізнані про можливості наступу з боку Росії. Кремль готувався до цього наступу, тим часом коли Конгрес розв'язував питання про надання допомоги.

Кірбі висловив припущення, що окупанти планують посилити наступ на Харків та намагатимуться створити буферну зону вздовж кордону України. Проте уряд Білого дому не очікує серйозних проривів з боку російських військ. З надходженням допомоги від США, Україна матиме можливість протистояти ворожим атакам упродовж 2024 року.