Таку думку 24 Каналу висловив політолог Микола Давидюк, додавши, що для російського диктатора дуже важливо "запалювати пожежі" по всьому світові. Проте на них має бути реакція Заходу, щоб путінські прояви не мали такої сили.

Читайте також Відбудеться повернення до трендів: чи відволікає війна в Ізраїлі світ від України

Що може змінити ситуацію в Росії

Важливо, щоб на території країни-агресорки відбувалися протести, щоб потенційно нові країни почали здобувати свою незалежність. На думку політолога, дестабілізація Росії має стати відповіддю за смерті на різних континентах, які сьогодні провокує Путін.

Треба, щоб Росія перестала бути федерацією, а перетворилася у 10 – 20 нормальних незалежних країн. Якщо цього не станеться, Путін далі шантажуватиме світ і його знищуватиме,
– наголосив Микола Давидюк.

Сьогодні завдання Путіна – розхитати Захід, зокрема й через ситуацію в Ємені. Цього він добивається спільно з Іраном. Такі російсько-іранські ігри, спрямовані проти Палестини та Ізраїлю, а насправді їхня головна мета – знищити світовий порядок.

Давидюк припустив, чи може Росія розпочати нову війну: дивіться відео

Чи може початися Третя світова війна

На думку політолога, такий сценарій малоймовірний. Адже для цього мають існувати дві рівнозначно великі сили, а Росія з Іраном такими не є. Країна-агресорка може лише робити спроби початку таких війн і розпалювати конфлікти, але не більше.

Країна не в тій економічній та військовій формі, щоб вести світові війни. Всі її великі сусіди більші ніж вона. Євросоюз – у 5 разів, Індія та Китай – в 10, США – в 3 рази. Росія затиснута з усіх сторін,
– підкреслив Давидюк.

Путін розпалює конфлікти не тільки за кордоном, але й на своїй території. Прикладом є нещодавня ситуація зі штурмом аеропорту в Махачкалі. Це може бути вказівкою диктатора, адже натовпу протестувальників ніхто не заважав.

"Він втягує несистемних гравців таких як Ємен, у яких багато своїх проблем. Адже Ємен – одна з найбідніших країн на континенті. Замість того, щоб боротися за свою державу вони вирішили оголосити війну Ізраїлю, тому це платна історія, яку Путін навмисно закрутив", – підсумував Микола Давидюк.

Загострення ситуації на Близькому Сході: що відомо

  • Ємен 31 жовтня завдав потужного удару по Ізраїлю балістичними, крилатими ракетами та безпілотниками. Речник армії Ємену Яхья Саріє Ану пояснив ці дії підтримкою Палестини й братів по вірі. Він звинуватив Ізраїль у геноциді палестинців й попередив, що варто очікувати нових, ще більших атак.
  • У Білому домі попереджали про ризик ескалації конфлікту на Близькому Сході. Радник президента США з національної безпеки Джейк Салліван заявляв, що бачить загрози для американських сил, які перебувають у регіоні. Він додав, що проксі Ірану не припиняють своїх атак по військових США.
  • Раніше США завдали ударів по території Сирії. Це була відповідь на атаки американських баз в Іраку та Сирії. США поцілили в об'єкти, які пов'язані з іранським Корпусом вартових ісламської революції.