Що відомо про тих, хто почав акцію та як відбувалися події з блокуванням NewsOne, читайте у статті сайту "24".

Блокування NewsOne: передісторія

У червні група активістів "Братства" під проводом Олексія Середюка навідалася до телеканалу NewsOne. Вони хотіли зустрітися з керівництвом каналу.

Чоловіки назвалися представниками "Всесвітньо-Броварського телебачення" – аматорського Youtube-каналу екс-бійців батальйону "Свята Марія", які воювали в АТО у складі МВС. Активісти вимагали пояснень від керівництва, чому телеканал NewsOne зайняв приховано ворожу політику до держави. Активісти порівнювали мовлення каналу з ідеями пропагандиста Дмитра Кисельова.

Читайте також: Журналістка пояснила, як NewsOne виграє через його блокування

Охоронцям вдалося заблокувати активістів на першому поверсі. У відповідь братчики не застосували сили. Виглядало, що вони прийшли радше покепкувати.

Наступного разу ми оголосимо, коли ми прийдемо. І нас буде набагато більше. Готуйтеся. Потрібно брати покришки,
– заявив Середюк.


Перед початком скандального ефіру (фото: NewsОne)

3 грудня братчики повернулися до NewsОne, як обіцяли. Приводом став скандал у прямому ефірі. 29 листопада під час ток-шоу на NewsОne депутат Світлана Заліщук звинуватила власника телеканалу та нардепа Євгена Мураєва у бездіяльності під час розгону студентів на Євромайдані. На що депутат зазначив: "Я не вважаю, що це була революція. Це був державний переворот".

Читайте також: Блокування NewsOne: чому в нашій країні можна бойкотувати ЗМІ

На прохання присутнього у студії нардепа зі "Свободи" Юрія Левченка вибачитися перед ним і родичами загиблих, Мураєв закликав гостей вислухати його позицію. Запрошені депутати майже у повному складі достроково залишити студію на знак протесту. Серед них – Юрій Левченко, Світлана Заліщук, Леонід Ємець з НФ, Тетяна Острікова з "Самопомочі", Альона Шкрум з "Батьківщини". На своєму місці залишився лише позафракційний Сергій Мельничук.

Блокування


Блокувальники біля будівлі NewsОne (фото:bbc.com)

Близько 15:00 у неділю під телеканалом почали скупчуватися активісти у військовій формі без розпізнавальних знаків, у деяких на обличчях були чорні балаклави.

Вантажівка підвезла білі наповнені мішки. Люди у камуфляжі розвантажили їх впритул до паркану зі сторони вулиці. Таким чином заблокувавши головний виїзд з телеканалу. Вийшов змайстрований мур завбільшки із людський зріст, довжиною 15-20 метрів. На горі встановили на кількаметрових флагштоках національний прапор поряд зі стягом ОУН/УПА. Мішки додатково обв'язали колючим дротом.

NewsOne оголосив, що знімальні групи каналу не можуть виїхати з парковки через блокаду, а запрошеним гостям довелося скасувати свої візити на ефір у зв’язку із подіями під телеканалом.

Читайте також: Чому заблокували News One у Києві: з'явилися перші версії

На думку керівництва каналу, блокування стало наслідком прямої трансляції "Маршу за імпічмент" за участю Міхеїла Саакашвілі. Згодом екс-президент Грузії записав відео, у якому підтримав NewsOne та звинуватив Адміністрацію Президента у причетності до блокади.

До сутінок активісти облаштували побут навколо в’їзду та розпалили багаття. Середюк заявив, що акція продовжуватиметься, доки Мураєв не вибачиться перед родичами вбитих героїв Небесної сотні й тими, хто брав участь у Революції гідності.

Мураєв – всім відомий сепаратист, який проводить проросійську пропаганду,
– пояснював позицію активістів журналістам лідер акції Олексій Середюк.

Зі спини Середюка раптово виринуло суворе обличчя продюсера NewsOne Василя Голованова. Лідер акції продовжував пояснювати, що протестувальники не блокували всіх виходів. Викликана бригада швидкої допомоги може вільно зайти у приміщення, як і всі працівники NewsOne.

– У нас, є проблеми, тому що прийшли такі йолопи, як ти, і перекрили роботу сотням людей, – перебив Середюка Голованов.

– Це символічна акція.

– Ні, це перешкоджання журналістській діяльності і стаття, яку вам будуть інкримінувати.

– А, вам і пану Мураєву – важка стаття за сепаратизм. Будете сидіти років десять.

– Ну, а тобі – три буде.

Близько опівночі телеведуча Діана Панченко повідомила, що телеканал звернувся до Петра Порошенка та Арсена Авакова з проханням втрутитись.

"Ми вимагаємо взяти під особистий контроль факт нахабного посягання на свободу слова. Ми хочемо відкрито заявити псевдоактивістам, а головне їхнім кураторам: ми вас не боїмося", – наголосила журналістка.

Реакція політиків

Першим на заклики втрутитися відреагував голова МВС не надто приємним твітом.

Голова комітету ВРУ з питань свободи слова та інформаційної політики. Вікторія Сюмар була більш стриманою. Вона заявила, що виступає проти використання сили, і водночас наголосила, що ніхто не повинен забувати про війну з Росією.

Багато сімей хоронять своїх дітей, чоловіків і бути неадекватними в цьому ми не можемо, в умовах війни нам потрібно принаймні утримуватися від повторення кліше агресора і не провокувати конфлікту всередині,
– сказала вона.

Схожу позицію зайняв Петро Порошенко. На його думку, будь-який тиск на засоби масової інформації, а тим більше їх блокування – неприпустимі.

Так само неприпустимими є спроби виправдовувати дії країни-агресора проти України, підігрувати російській пропаганді, в тому числі і в таких питаннях, як оцінка Революції гідності,
– наголосив президент.

Він натякнув, що такі дії є реакцією на бездіяльність тих органів, які мають оперативно реагувати. На думку Порошенка, Національна рада з питань телебачення і радіомовлення має ефективніше здійснювати регулювання медіапростору.

Голова Національної спілки журналістів України Сергій Томіленко виступив у підтримку NewsOne, назвавши акцію під телеканалом тиском на ЗМІ.

Активісти залишаються на місці, а поліції потрібно до завтра вирішити, чи відкривати кримінальне провадження за фактом перешкоджання діяльності ЗМІ.