Росія хоче створити видимість "легітимності" виборів, тож не буде дивно, якщо Надєждін все ж складе конкуренцію Путіну. Таку думку в етері 24 Каналу висловив політтехнолог Борис Тизенгаузен.

Варто переглянути "Після поразки росіян поженуть війною на Китай": нові наративи російської пропаганди

Яка доля чекає Надєждіна

Головний "конкурент" Владіміра Путіна на так званих виборах президента Борис Надєждін здав у Центральну виборчу комісію необхідні підписи для висування у президенти. Порушень у документації, яку він подав, не виявили. Однак офіційно його кандидатуру ще не зареєстрували.

На моє переконання, його все ж пропустять з багатьох причин. Мовляв, вибори чесні, Путін буде легітимним, ось Європа нехай дивиться, навіть є "демократичний" кандидат. "Опозиція" радісно плескає в долоні з Лондона,
– зазначив Борис Тизенгаузен.

Однак нюанс в тому, що ЦВК в Росії підконтрольні Владіміру Путіну. Можливо, намалювати нульовий відсоток підтримки йому не вдасться, однак принаймні вдвічі занизити реальну кількість голосів на Надєждіна – цілком.

"Для якихось перспективних молодих людей в Росії, які не хочуть виїжджати та вірять у зміни, те, скільки набере Надєждін буде показником, що вони – у меншості. Тобто нехай сидять і мовчать, бо інакше поїдуть кудись на Соловки. Тож Надєждіна пропустять, я думаю, з самого початку так і планували", – наголосив політтехнолог.

Результати виборів усім давно відомі, тож коли Борис Надєждін таки програє, може, звісно, влаштувати якийсь мітинг. Однак дуже малоймовірно, що він щось таки змінить.

Що відомо про головного "опонента" Путіна на виборах

  • Бориса Надєждіна характеризують як "антивоєнного" кандидата у президенти Росії. Адже однією з його заяв була про необхідність зупинити війну Росії в Україні. При цьому Надєждін не планує повертати Україні жодну з окуповані території, зокрема він заявляв про "російський Крим".
  • Тому, звісно, особливих надій на Надєждіна покладати не варто. В Офісі президента України наголосили, що він має тісні зв'язки з чинною російською владою. Зокрема, мовиться про Сєргєя Кірієнка – заступником керівника адміністрації Путіна та Сєргєя Міронова – голову партії "Справедлива Росія".
  • Поява "опозиційного" кандидата на виборах, після того, як до них не допустили Єкатєріну Дунцову, викликала ажіотаж в Росії. Люди вишиковувалися у черги, аби віддати свій голос за Надєждіна. Водночас його перемога виглядає як абсолютно утопічний сценарій для Росії, де внаслідок виборів ніколи не змінювалось керівництво.