Раніше в Офісі Президента розглядалася концепція дозволу на бронювання співробітника, опираючись на розмір заробітної плати. Як зазначає Forbes, нова ж ініціатива має на меті прибрати "поділ на класи", що було недоліком минулої ідеї.

Дивіться також Новий закон про мобілізацію: омбудсмен чітко вказав на суперечливі пункти

Деталі пропозиції депутатів

Депутати економічного комітету у новому законопроєкті про мобілізацію пропонують ввести новий платіж для можливості бронювання всіх працівників. Наразі розглядається варіант додати до 1,5% військового збору фіксовану ставку у розмірі 20 000 гривень. Ці кошти йтимуть виключно на потреби війська.

Встановлення будь-яких критеріїв (відносно заробітної плати – 24 Канал) буде сприйматися суспільством, як поділ на класи. На підприємстві можуть самостійно обирати, кого зі співробітників хочуть забронювати,
– пояснює голова економічного комітету та співавтор законопроєкту Дмитро Наталуха.

Однак важливо, що для бронювання працівники мають бути офіційно оформлені, а у компанії не повинно бути заборгованості по сплаті податків. Розраховувати на бронь, за попереднім проєктом, зможуть лише 50% від військовозобов'язаних у штаті.

Ця концепція допоможе уникнути підвищення податків, адже така сплата буде добровільною. За різними сценаріями фіксована ставка за бронювання може принести від 18 до 155 мільярдів гривень на рік. Окрім цього, ухвалення законопроєкту допоможе вивести з тіні частину бізнесу.

Попередня пропозиція

  • На початку січня ходили чутки, що ОП розглядає можливість дозволу на бронювання співробітників, якщо ті сплачують високі податки. Планувалося, що відстрочку може отримати працівник, який сплачує 6 тисяч гривень ПДФО на місяць. Для цього потрібно мати 33,4 тисячі гривень заробітної плати.
  • Згідно з попередніми пропозиціями, також 22% від окладу має сплатити роботодавець у якості єдиного соціального внеску (ЄСВ). Це орієнтовно 26,9 тисячі гривень зарплати на руки, оскільки найманий працівник також сплачує 1,5% військового збору.
  • Пізніше нардеп Ярослав Железняк повідомив, що Офіс Президента відмовився від ідеї бронювання працівників, які сплачують високі податки. За його словами, автором відповідної ідеї був заступник керівника ОП Ростислав Шурма.