Про це сайту "24" в коментарі розповів політичний експерт Сергій Постоловський.

За його словами, вже видно, що в питанні миротворців не буде порозуміння Росії з пропозицією Петра Порошенка. До того ж, зустріч Держсекретаря США Рекса Тіллерсона з міністром зовнішньої політики РФ Лавровим ще раз продемонструвала російський погляд на миротворчу місію, яка не буде повноцінною. Місія ООН для захисту тільки спостерігачів ОБСЄ, зауважує Постоловський, – не той формат, який був, приміром, у колишній Югославії чи Руанді. Це просто охорона.

Тому, вважає політолог, Росія в Радбезі ООН застосує право вето на будь-яку пропозицію України, яка передбачала б миротворчу місію від лінії зіткнення до україно-російського кордону.

Україну схилятимуть до місії ООН для охорони спостерігачів ОБСЄ, які можуть пересуватися по території. Приміром, сьогодні миротворці біля Авдіївки, завтра – пішли вглиб окупованих територій. Таким форматом Росія хоче замінити пропозицію України, в якій ключовим пунктом є розміщення місії на україно-російському кордоні,
– зазначає Постоловський.

Крім того, наголошує експерт, ще одним серйозним ризиком для України є наполягання Росії на погодженні миротворчої місії з ватажками так званих "Д/ЛНР". Прізвища ролі не грають. Але, підкреслює Сергій Постоловський, факт легалізації псевдореспублік призведе до того, що одразу постане питання про особливий статус ОРДЛО і проведення там місцевих виборів.

Водночас, говорячи про позицію Європи щодо шляхів вирішення конфлікту на Донбасі, Постоловський зауважив, що, зокрема Німеччина і Франція четвертий рік поспіль дотримуються чіткої послідовної лінії – мир за будь-яку ціну. І президент Франції Еммануель Макрон під час виступу на Генасамблеї ООН це підтвердив, закликавши сторони конфлікту до якнайшвидшого його завершення.

Як тільки Путін озвучив свій варіант миротворчої місії, цей план отримав схвалення в Німеччині. Сьогодні Макрон говорить про найшвидше завершення конфлікту. Є ризик, що Європа готова закрити очі на сам шлях вирішення конфлікту. Головне – встановлення певного миру, а якими способами, і за рахунок чиїх національних інтересів, для Франції і Німеччини це не є важливими питанням,
– переконаний Постоловський.

Втім, вважає експерт, ймовірність певного зрушення вирішення ситуації на сході України існує. Це може відбутися під тиском США. Причому, на його думку, цей тиск буде і на Росію, і на Україну.

"США шукатимуть "золоту середину", коли і Росія, і Україна повинні будуть поступитися своїми планами. Але питання, чи погодиться на це Україна", – підкреслив Постоловський.

Нагадаємо, Президент України Петро Порошенко планує презентувати ідею введення миротворців на Донбасі на сесії Генасамблеї ООН в Нью-Йорку. Раніше Путін заявив, що може мовитися "тільки про функції забезпечення безпеки співробітників ОБСЄ".

Читайте також: "Блакитні шоломи" в Україні: про переваги і ризики появи миротворців на Донбасі