Про це у прямому ефірі 24 каналу розповів політолог Олексій Мінаков.

Читайте також: Парламентські вибори 2019: хто пройшов у Верховну Раду України

Політолог пояснив, що, по-перше, треба повністю контролювати медійний простір. Дуже яскравим прикладом є Росія, де пропаганда контролює все те, що транслюється на телебаченні, а також всі телеканали сконцентровані в одних руках. Другий ключовий момент при авторитаризмі – немає опозиції, як такої. Можна знову порівняти з Росією, де можуть не пускати на телебачення, вбивати чи підкуповувати.

Не достатньо тільки перемогти на виборах та отримати монобільшість в парламенті, щоб побудувати авторитаризм. Тобто оці кроки, коли ми бачимо, що президент Володимир Зеленський відчитує чиновників у стилі Лукашенка, це все ж таки імітація гри в авторитарного діяча. Проте це не побудова авторитарної моделі в Україні,
– розповів Олексій Мінаков.

Експерт пояснив, що в Україні буде власний сценарій, бо є декілька запобіжників, які зроблять неможливими навіть спробу побудови авторитаризму. Яскравий приклад – це Янукович, коли він консолідував владу у власних руках та навіть фактично переписав Конституцію.

Віктор Янукович
Віктор Янукович

"І це все не допомогло йому. Тобто спроба узурпації влади вона все одно приречена на провал в Україні через активне громадянське суспільство. У нас був не тільки один приклад Революції гідності, а ще Помаранчева революція. Тому запобіжником в нас є громадянське суспільство, яке не дасть скотитися в авторитаризм", – додав Мінаков.

Результати парламентських виборів у інфографіці
Результати парламентських виборів у інфографіці