Знову 25. Саме ця фраза крутиться на язиці переважної більшості українців, коли вони бачать вивіски з курсом валют. Ціна долара почала зростати більше тижня тому і нині за один "вічнозелений" на готівковому ринку потрібно викласти 25 гривень.

В останнє такий курс був у квітні. після того, гривня на певний час стабілізувалася. Екс-заступник міністра фінансів Олександр Савченко, впевнений, що долар на позначку навіть у 22 гривні не повернеться. Його прогноз на кінець року: 26-28 гривень за "зелений" з рівнем інфляції 40-50 відсотків.

Нинішню ж девальвацію валюти Савченко пов'язує з багатьма факторами. Від внутрішньо-політичних, як то проведення повторних місцевих виборів та неефективна політика Нацбанку, і аж до російського фактору.

"Найбільше впливає на курс гривні падіння російського рубля, яке почалось приблизно днів 10 тому у зв'язку із падінням цін на нафту на світовому ринку. Черговим. І цей такий феномен, який я помітив, діє завжди. Як тільки починає падати рубль — падає гривня. Механізм цього, скоріш за все, лежить у банківській сфері", — каже доктор економічних наук Олександр Савченко.

"Зеленої" валюти на світовому ринку поменшало. У звязку з цим долар дорожчає. Однак, складні економічні терміни пересічних українців цікавлять мало. Малим, як це не дивно, є і попит на валюту. Її в Україні вдосталь. Про це не на камеру зізнаються працівники обмінників і банків. Жодного ажіотажу, подібного до того, що був навесні, не спостерігається. І цей фактор також доволі легко пояснити.

Є фактори, які стримують інфляцію. Але вони сумні — бідність українських сімей і збитковість діяльності українських підприємств. У них просто немає грошей. І в людей, і в бізнесу, щоб оплачувати підвищення цін,
— пояснює доктор економічних наук Олександр Савченко.

У підсумку — на українців чекає непростий кінець 2015 року і ще більш непередбачуваний рік наступний. Та головне — не панікувати, адже на цьому спритні фінансові ділки можуть добряче нагріти власні кишені, спустошивши кишені українців.

Автор сюжету — Віктор Глухенький.