З того часу триває риторична гра з боку Кремля, що "ми готові розмовляти з Україною, але тільки на наших умовах". Про це в коментарі 24 каналу розповів аналітик Фонду "Демократичні ініціативи" Петро Бурковський.

Читайте Конфліктність зростає: що насправді криється за військовими навчаннями Росії та Білорусі

Дипломатична гра

За словами Петра Бурковського, російська позиція регулярно змінюється. Спочатку хтось з речників РФ каже: "Так, ми готові зустрітися з Україною". Через деякий час вони заявляють: "Ні, Україна не готова зустрічатися. Вона не йде на поступки, вона нічого не виконує, вона у всьому винна".

Є гра і з українського боку, з боку президента України і його радників, мовиться першочергово про голову ОП Андрія Єрмака. У 2019-2020 роках була така думка, що коли ми зустрінемося з Путіним, то ми зможемо все врегулювати. Уже зараз ілюзій таких немає, на щастя, але йде далі ця дипломатична гра, хто з ким зустрінеться, коли та на яких умовах,
– зазначив експерт.

Петро Бурковський

Аналітик Фонду "Демократичні ініціативи" Петро Бурковський / Фото Демократичних ініціатив

Актуально Гірше за Абхазію та Південну Осетію: мешканці ОРДЛО як електоральна біомаса Путіна

Зустріч Зеленського і Путіна: що відомо

  • Ще у квітні 2021 року Володимир Зеленський запропонував Путіну зустрітися на Сході України.
  • У відповідь Володимир Путін запропонував Володимиру Зеленському зустрітися з бойовиками.
  • За словами міністра закордонних справ Дмитра Кулеби, українська сторона повністю готова до зустрічі, а Кремль її не хоче.
  • Речник президента Сергій Никифоров повідомив, що президенти зустрінуться лише для того, аби обговорити Крим.
  • На початку вересня Зеленський вкотре наголосив, що готовий до зустрічі. Однак у Путіна заявили, що обговорювати Крим і Донбас не будуть.