Таку думку 24 Каналу висловив керівник Центру громадської аналітики "Вежа" Валерій Клочок, зауваживши, що КНР варто розуміти, на які позиції вона виходить у відносинах з Європою. Від цього уже і будуть далі відштовхуватися у переговорах з Путіним.

Дивіться також Перша за 5 років поїздка до Європи: чим насправді знаковий візит Сі до Франції

"Я не виключаю, що ці переговори можуть зазнати краху для нас. Тобто нічого позитивного не буде, тому що ми мали такий гіркий досвід спілкування Сі з Путіним, коли Сі переобрався на новий термін", – сказав Клочок.

Сі Цзіньпін намагався переконати Путіна не розміщувати тактичну ядерну зброю в Білорусі. Туди підключали й інших "сателітів" КНР. Зокрема, президента Казахстану Касима-Жомарта Токаєва. Однак, нічого не допомогло.

Путін продовжував свою політику. Тоді навіть глава КНР завершив свій візит до Москви раніше, аніж було заплановано.

А це – поганий знак. Це знак того, що не все так просто у них у відносинах. З цих позицій нині будуються відносини Росії й Китаю. Росія намагається бути на паритеті, але вона великою мірою залежна від Китаю. І Сі це чудово розуміє,
– сказав керівник Центру громадської аналітики "Вежа".

На його думку, ймовірно, глава КНР та російський диктатор говоритимуть про можливе перемир'я під час Олімпіади у Парижі. Тим більше нині Франція та Росія зблизилися у деяких питаннях. Французька сторона нарощує торгові відносини з росіянами попри те, що вона допомагає Україні.

"Коли буде зустріч Путіна із Сі, то можуть бути напрацьовані якісь механізми, які в результаті можуть призвести до зменшення інтенсивності війни. Але це ще може стати й тригером до початку взагалі зменшення протистояння. Все буде залежати, як Захід домовиться із Китаєм. Цей процес триває", – наголосив Валерій Клочок.

Інструменти впливу на Росію

Якщо КНР отримає більше у Європі та США, то вона може відмовитися на їхню користь від співпраці з Росією або принаймні її не буде нарощувати.

"Та й може змінити структуру торгівлі. Ми ж говоримо про високотехнологічні компоненти, які має Китай для забезпечення військово-промислового комплексу Росії. Прямої розмови про те, що Сі сяде за столом із Путіним і скаже: "Володя, припиняй стріляти", – так це ж не буде", – зазначив керівник Центру громадської аналітики "Вежа".

Будуть абсолютно інші інструменти впливу на економіку Росії. І Владімір Путін це розуміє.

Візит Сі Цзіньпіна до Франції

  • Президент Китаю 5 травня приїхав до Парижу. Сі Цзіньпін заявив, що поглиблено обміняється думками з президентом Франції щодо розвитку відносин Франції, КНР та ЄС у новій ситуації.
  • Водночас глава Китаю оприлюднив статтю, у якій заявив, що їде до Франції з "трьома посланнями". Зокрема, там йдеться про те, що КНР хоче співпрацювати з "Францією та всім міжнародним товариством". Усе – для розв'язання війни Росії проти України.
  • Після зустрічі із Сі Цзіньпіном Еммануель Макрон заявив, що вітає зобов'язання Китаю "утримуватися від продажу будь-якої зброї" Росії. Також мовиться про передачу будь-якої допомоги для Москви.
  • Тим часом глава КНР підтримав пропозицію Франції щодо перемир'я під час проведення Олімпіади у Парижі. Мовиться про припинення вогню в Україні, Судані та Секторі Гази. Президент Китаю готовий звернутися до усіх сторін з проханням щодо цього. Також глава КНР додав, що його країна працює над пошуком мирного розв'язання війни в Україні.