Зазначимо, що 28 лютого Конституційний суд України визнав неконституційним закон "Про основи державної мовної політики" авторства екс-нардепів від "Партії регіонів" Сергія Ківалова і Вадима Колесніченка.

"Рішення Конституційного Суду України є обов'язковим, остаточним і таким, яке не може бути оскаржене", – йдеться в повідомленні на сайті суду в середу.

Читайте також: Заступниця мера Дніпра зневажливо висловилася про українську мову: Філатов зробив їй пропозицію

При розгляді конституційного подання 57 народних депутатів Конституційний суд встановив, що процедура розгляду і прийняття цього закону проходила з рядом порушень. Зокрема, до другого читання не була підготовлена порівняльна таблиця і висновок профільного комітету парламенту, не було проведено обговорення законопроекту, депутати були позбавлені права на розгляд їх правок і пропозицій.

Також Конституційний суд вказав на перебування народних депутатів України при прийнятті закону в місцях, що виключають особисте голосування; блокування народними депутатами України виступаючих, фізичне перешкоджання голосуванню народних депутатів; голосування одних народних депутатів України картками інших, які не перебували в залі засідань Верховної Ради під час голосування.

Читайте також: "Не треба зупинятися": Кириленко зреагував на рішення про мовний закон "Колесніченка-Ківалова"

"Конституційний суд України дійшов висновку, що порушення конституційної процедури розгляду та прийняття проекту закону № 9073 (реєстраційний номер) під час його прийняття в цілому на вечірньому пленарному засіданні Верховної Ради України 3 липня 2012 року носили системний характер і суттєво вплинули на остаточний результат прийняття закону . Викладене є підставою для визнання закону неконституційним згідно ч. 1 ст. 152 Конституції України", – йдеться в повідомленні суду.

При цьому Конституційний суд зазначив, що в даному випадку, в зв'язку з недотриманням процедури розгляду закону, конституційного контролю підлягав не зміст закону, а встановлена Конституцією України процедура його розгляду та прийняття.

Нагадаємо, цей мовний закон авторства депутатів від "Партії регіонів" Сергія Ківалова і Вадима Колесніченка був схвалений Верховною Радою в липні 2012 року. Він передбачає можливість офіційної двомовності в регіонах, де чисельність нацменшин перевищує 10%. 24 лютого 2014 року Верховна Рада проголосувала за скасування цього закону.