На Донбасі переважають зовсім інші настрої: українські військові не довіряють словам Путіна і готуються до нових боїв, пише кореспондент Independent Джек Лош.
Читайте також: Путін погодився внести правки у свій "миротворчий" план
Українські війська на передовій зневажливо поставилися до плану Путіна, тому що обидві сторони конфлікту використовують останнє перемир'я, щоб перегрупуватися, посилити свої позиції та підготуватися до відновлення бойових дій, зауважує автор статті.
Ми не можемо погодитися на те, щоб миротворці розмістилися поруч з російським кордоном. Українські війська залишаться тут. Якщо ми підемо, ми не зможемо контролювати Авдіївку. У нас немає довіри. Сепаратисти пішли би у наступ,
– заявив 43-річний український солдат Микола Черков.
Журналіст пояснює, що багато хто розглядає пропозиції щодо розміщення миротворців по лінії фронту, а не російсько-українського кордону, як можливість для бойовиків "зацементувати" контроль над тимчасово окупованою територією та забезпечити подальший потік зброї на Донбас через міжнародний кордон. Така місія ООН, продовжує Лош, може завести цей конфлікт у глухий кут, дозволивши Росії "припинити свою нелегальну у ньому участь без втрати обличчя".
"Ми не можемо повірити, що ворог, який приніс війну, принесе нам мир", – прокоментував для видання потенційне введення миротворців на Донбас 27-річний боєць Владислав.
Проте не всі критично поставилися до подібної пропозиції, йдеться далі. Полковник Анатолій Стельмах, який двічі брав участь у миротворчій місії ООН в Демократичній Республіці Конго, вважає, що в ситуації, яка склалася на Донбасі, все ж можуть бути прийняті розумні політичні рішення.
Читайте також: Україні буде важко відмовитися від "миротворчого" плану Путіна, – експерт
"Якщо розмістити миротворців на лінії конфлікту, між двома сторонами з'явиться "зелена зона". Усі війни починаються і завершуються в політичній сфері. Коли тихо, немає бойових дій, можуть бути прийняті розумні політичні рішення. Війна, першочергово, відбувається в головах", – зазначив військовий.
Нагадаємо, 5 вересня президент Росії Володимир Путін заявив, що наявність миротворців ООН на Донбасі пішла б на користь вирішенню конфлікту на сході України, проте миротворці повинні перебувати на лінії розмежування "і не на жодних інших територіях".