Якщо говорити про даний законопроєкт, то він не є новаторським. Про це у прямому ефірі 24 каналу повідомила голова правління Громадянської мережі ОПОРА Ольга Айвазовська.

Читайте також: Закон про імпічмент: що це означає і чи буде він дієвим

Експертка розповіла, що не може не погодитися з депутатами від фракції "Голос", зважаючи на те, що в законопроєкті немає нічого нового, окрім витягів з Конституції.

Стаття 111 Конституції описує порядок дій щодо реалізації процедури імпічменту. Нічого нового (в законі про імпічмент – 24 канал): ані послідовності дій, ані щодо органів влади чи судової гілки влади, яка також залучена до цього процесу. Мова йде про кількість депутатів щодо подання та кількість депутатів щодо голосування,
– заявила Айвазовська.

"Крім тіла закону, який є новим, ви побачите, що з регламенту вилучено цілі статті. Тобто вони зараз там відсутні й включені в тіло закону. Єдине, що до Кримінального кодексу України додано слова "тимчасові слідчі комісії" або "спеціальний прокурор", "спеціальний слідчий". Це ті, хто будуть входити в ТСК для того, щоб виконувати функцію досудового збору", – додала Ольга Айвазовська.

Дивіться повне інтерв'ю на 24 каналі:

Імпічмент президенту
Як відбувається імпічмент президенту / інфографіка 24 каналу

Новий закон про імпічмент необхідний для України не лише з метою виконання передвиборних обіцянок Зеленського. В першу чергу – для запобігання узурпації влади з боку президента. Згідно із старим законом, процедуру імпічменту реалізувати було неможливо. І це призвело до зміцнення авторитарного режиму Януковича. Нинішня редакція дозволяє притягнути президента до відповідальності, але в разі дійсно вагомої причини і відповідно об’єктивних доказів його провини.