До недавнього часу четвертий енергоблок ЧАЕС могли побачити зсередини практично тільки працівники станції, повідомляє видання "Волинські новини".

Цікаво: Американці розсекретили перший звіт розвідки про аварію на ЧАЕС

Розробити нові туристичні маршрути вирішили після виходу серіалу "Чорнобиль". Адже з виходом серіалу в зоні відчуження спостерігається справжній туристичний бум. Тільки в серпні зону відчуження відвідало більше туристів, ніж протягом усього 2015 року.

ЧАЕС фото четвертий енергоблок Чорнобильська зона відчуження
Фото зсередини четвертого енергоблоку ЧАЕС

Дивіться фото з Чорнобльської АЕС:

Дивіться фото: в Чорнобильській зоні знайшли один з найбільш радіаційних предметів

Що відомо про катастрофу на Чорнобильській АЕС? Техногенна екологічно-гуманітарна катастрофа сталася на ЧАЕС у ніч на 26 квітня 1986 року в місті Прип'ять на Київщині. Реактор перегрівся і сталися 2 теплових вибухи, внаслідок яких був зруйнований і сам реактор, і четвертий енергоблок ЧАЕС.

Внаслідок катастрофи в повітря було викинуто велику кількість радіоактивних речовин. Спочатку вибух замовчувався, але після повідомлень із Швеції, де виявили радіоактивні частинки, принесені зі східної частини СРСР, розпочалась екстрена евакуація мешканців Київщини.

Загалом з області було евакуйовано близько 130 тисяч осіб. За офіційними даними, радіоактивне ураження отримали близько 600 тисяч людей. Наразі навколо ЧАЕС створена 30-кілометрова зона відчуження.

Аварія ЧАЕС Чорнобиль катастрофа