Таке рішення 21 вересня ухвалив Святошинський суд Києва. Втім, там проігнорували важливі нюанси, на які звертала увагу прокурорка Ірина Самборська.

Читайте також Суд продовжив запобіжний захід ексначальнику СБУ Києва Щеголєву через розгін Майдану

Тепер Пацеляк змушений:

  • за кожною вимогою прибувати до суду;
  • повідомляти прокурора та суд про зміну місця проживання та місця роботи;
  • утримуватися від спілкування зі свідками.

Натомість Самборська клопотала, аби крім цього колишньому керівнику беркутівців також заборонили відлучатись з населених пунктів, в яких він зареєстрований та проживає, й зобов'язали його здати закордонний паспорт та носити електронний браслет. Втім, судді з прокуроркою не погодилися.

Про які ризики попереджала прокурорка

Раніше у справі Пацеляка допитали як свідка Віктора Шаповалова, колишнього командира харківського Беркута. Зазначимо, що він є підозрюваним у справі про організацію теракту та вбивств мітингувальників 18 лютого 2014 року. Сам Шаповалов зараз переховується від слідства. Ймовірно, у Росії. Тож прокурорка вважає, що без запобіжного заходу втекти може й Пацеляк. Є й інші ризики: що він спілкуватиметься зі свідками й схилятиме їх до зміни свідчень.

Коротко про справу Пацеляка

Пацеляка звинувачують у перевищенні службових повноважень, перешкоджанні професійній діяльності журналістів і проведенню мирних зібрань 18 лютого 2014 року під час мирної ходи. Мовиться про події у Кріпосному провулку й на вулиці Інститутській. Спочатку його утримували під вартою, проте згодом відправили під домашній арешт.