Про це він розповів 24 каналу. Секретар РНБО запевнив, що коли він у 1994 році став мером Луганська, то прочитав нормативний акт, де було вказано, що держслужбовець має використовувати державну мову.
До теми Війна стала вирішальним моментом, щоб перейти на українську, – Ксенія про блогерство і соцмережі
Хоча він наголосив, що до 1994 року взагалі не спілкувався українською мовою.
І наші керівники, які очолюють певні посади, чи нардепи мають поважати країну, в якій вони живуть. Ви можете знати 10 мов, але символом є мова. Це одна з фундаментальних речей країни, нації та держави,
– заявив Данілов.
Він каже, що в цьому двополярності поглядів щодо української та російської мов немає.
На його думку, українці мали перейти на державну мову ще в 1991 році.
Не треба було слухати тих, хто казав "розмовляйте якою завгодно мовою". Знайде хоч 10 мов, але рідна, державна має бути одна. І якби ми її запровадили в 91-році, ми б вже не мали клопоту, була б інша ситуація", – вважає секретар РНБО.
Дивіться повне інтерв'ю з Олексієм Даніловим: відео 24 каналу
До слова, з 16 липня, набирає чинності нова частина окремої статті закону про мову. Згідно з нею, інтернет-ресурси повинні мати базову сторінку українською мовою.
Також відтепер на посадових осіб органів державної влади та місцевого самоврядування, керівників і співробітників підприємств, установ та організацій усіх форм власності, а також інших фізичних осіб, які порушуватимуть мовний закон, зможуть накладати штрафи.
За перше порушення розмір штрафу складатиме від 3 400 до 8 500 гривень, а за повторне порушення – від 8 500 до 11 900 гривень.