Слідчі з'ясували, що колишній керівник департаменту оперативної роботи Держприкордонслужби та колишній керівник окремого відділу адміністрації ДПСУ "організували незаконне затримання Міхеїла Саакашвілі та його переміщення до Республіки Польщі у лютому 2018 року". Про це повідомила пресслужба ДБР 7 лютого.

Також Марусі Звіробій вручили підозру у ДБР: що про це відомо

У разі доведення провини колишнім прикордонникам – а тепер підозрюваним – загрожує позбавлення волі від 3 до 8 років.

Бюро також повідомило, що здійснило обшуки в рамках розслідування справи про видворення Саакашвілі в Одеській області та Києві.

Скандал із затриманням та видворенням з України Міхеїла Саакашвілі: коротко

  • У липні 2017 року Порошенко позбавив Саакашвілі українського громадянства. Однак у вересні Саакашвілі перетнув польсько-український кордон зі скандалом, конфліктом із прикордонниками та правоохоронцями.
  • 22 вересня 2017 року Мостиський районний суд Львівської області визнав Міхеїла Саакашвілі винним у незаконному перетині кордону України.
  • 12 лютого 2018 Саакашвілі затримали у Києві та негайно літаком відправили до Польщі: мовляв, він перебував на території України незаконно.
  • 28 травня 2019 року Зеленський скасував рішення попередника про позбавлення Саакашвілі громадянства України. І вже 29 травня Саакашвілі повернувся до України.
  • У жовтні Саакашвілі поскаржився на Порошенка до ГПУ через видворення з України. Прокуратура відкрила справу, а згодом передала її до ДБР.

Зауважимо, що 20 листопада Верховний суд України відмовив Саакашвілі у позові до Держприкордонслужби, Міграційної служби та МВС про визнання незаконною його реадмісії (видворення) до Польщі.