Про це повідомляється на сайті Державіаслужби.

Так, ресурс опублікував карту "заборонених зон" для польотів безпілотників. При цьому у службі зауважили, що питання безпечного використання безпілотників не врегульоване належним чином.

Читайте також: Політ не дозволено: навіщо обмежили безпілотники і чому це важливо

"Ми працюємо над розробкою нових правил, які безпечно інтегрують нові види повітряних суден в існуючу систему використання повітряного простору", – мовиться в повідомленні.

Так, згідно з правилами, якщо безпілотник важить до 20 кілограмів, то запускати його можна в межах зон обмежень/резервування повітряного простору. Для цього достатньо написати листа в Украероцентр за 10 робочих днів до старту польотів.

Серед місць, над якими заборонено запускати безпілотники, – смт Козин, де і розташований будинок Порошенка.

безпілотники польоти заборона карта Конча Заспа
Території Конча-Заспи, над якими заборонені польоти безпілотників

У Києві безпілотникам заборонено літати в зонах аеропортів "Київ" та "Антонов", над частиною історичного центру столиці, близько двох вертодромів (район парку Муромець і Феофанії).

У Київській області заборонено запускати безпілотники у таких місцях:

аеропорт "Бориспіль";

зона Київської ГЕС;

територія навколо реактора Чорнобильської АЕС;

аеропорти в Бородянці, Бузової, Білій Церкві та Гостомелі;

парашутний центр у Чайці;

військовий полігон в Старому;

польоти над Вишгородом, Білою Церквою і в околицях Глевахи.

За даними "Української правди", засновник Quadrocopter.ua і дистриб'ютор DJI в Україні Тарас Трояк побачив карту тільки 11 січня. Півтора місяці тому "Всеукраїнська федерація власників безпілотників" подавала запит на надання відповідної інформації, але відповіді так і не отримала.

І навіть ті рекомендації, які вони зараз розмістили на сайті, не відповідають тому нормативному документу, який прийняли у вересні – "Порядок використання повітряного простору". Тому що тут сказано, що польоти БПЛ вагою до 20 кілограмів повинні виконуватися в межах зон обмежень/резервування повітряного простору,
– розповів Трояк.

За його словами, мовиться про самоправство.

Читайте також: Українські військові знешкодили безпілотник біля одного з арсеналів ЗСУ

"Фактично, вони виділили зони і кажуть, що БПЛ можуть літати тільки там, але з їхнього дозволу – що в принципі не відповідає цим правилам, оскільки там написано, що у всіх інших місцях можна літати без дозволів", – додав засновник Quadrocopter.ua.

Він зауважив, що в жодних документах, які регламентують польоти безпілотників, немає вимоги не втручатись у чиєсь приватне життя, когось не фотографувати або не знімати без його дозволу, припиняти політ на вимогу представників правоохоронців або військових.

Тож рекомендація Державіаслужби не має жодних юридичних наслідків. Тим часом, відзначає Трояк, позитивним є вже той факт, що стали відомі зони, які підпадають під обмеження для польотів.

Щодо Козина, то там, на відміну від інших вказаних місць, літати не можна не тільки безпілотникам, але і будь-яким пілотованим суднам.

У разі порушення заборон, законодавство не передбачає жодного покарання.

Нагадаємо, що 11 червня 2018 року Державіаслужба ввела обмеження на польоти безпілотників, вага яких становить не більше 2 кілограмів. Для здійснення польотів безпілотників держава не вимагає отримувати спеціальні дозволи чи повідомляти установи, однак необхідно дотримуватися певних вимог. Зокрема, дозволяється здійснювати такі польоти лише вдень.