Таку думку висловила Катерина Соляр у своєму відеоблозі "Підгорає". Вона наголосила, що це сталося після подачі президентського законопроєкту як невідкладного, після проходження всіх кіл пекла на землі, комітетів, висновків комісії та поправкового спаму.
Читати повністю Президентські депутати знищують е-декларування: чим закінчиться путч
Зміни від Ігоря Фріса
"Що зробили депутати? Так, вони повернули тюрму за недекларування, але, якщо той самий депутат офіційно запише Maserati на бабусю, то він може користуватися й не декларувати. А коли з нього спитають, то скаже, що нічого не знав", – пояснив глава Центру протидії корупції Віталій Шабунін.
Іншими словами, як пояснила Соляр, однією єдиною правкою "слуги народу" Ігоря Фріса нардепи зіпсували важливий законопроєкт – просто дозволивши не вписувати майно родичів до декларації, якщо вони про нього не знають.
Правки Олексія Ковальова
Та не одним Фрісом може пишатися партія, додала журналістка. Мовиться ще й про Олексія Ковальова. Він подав іншу, не менш важливу поправку. Її нардепи також підтримали. Правка замінила покарання у вигляді позбавлення волі – на покарання у вигляді обмеження волі за умисне неподання декларації.
Тобто навмисно чи випадково – депутати просто взяли й зробили ще гірше, ніж було,
– наголосила Соляр.
Щоправда, як вона запевнила, непоміченим це спотворення президентського документа все ж таки не залишилось. По-перше, це помітив сам гарант, тож пообіцяв його ветувати, щойно він прийде до нього на підпис.
Дивіться повністю відеоблог "Підгорає" на 24 каналі:
Е-декларування: головне
- Конституційний Суд у жовтні 2020 року скасував кримінальну відповідальність за брехню в е-деклараціях.
- У парламенті 27 листопада зареєстрували законопроєкт Володимира Зеленського про відновлення відповідальності за брехню в деклараціях.
- Вже у червні 2021 року Верховна Рада у другому читанні підтримала цей законопроєкт, однак з 2 суперечливими правками. Його схвалили 307 нардепів.