Державний орган вже мав забрати функцію слідства у Генпрокуратури, однак поки лише обрано вище керівництво ДБР. А діюча конкурсна комісія, яка має відібрати працівників для Бюро, не здатна швидко набрати ще півтори тисячі працівників відомства, передає кореспондентка 24 Каналу у прямому ефірі.

Читайте також: Рівень боротьби із корупцією у 2017 році знизився вдвічі: невже вони нам брешуть

Отож депутати взялися це виправляти. На порядку денному стояв законопроект технічний нардепа Дмитра Паламарчука, а також два альтернативних – два урядових та один депутатський.

Мустафа Найєм, який є одним із співавторів депутатського законопроекту, переконує, що їхня версія краще, бо виправляє більше проблем. Наприклад, дає прослушку для відомства, дає можливість притягнути працівників до дисциплінарної відповідальності. Також у конкурсі буде задіяна громадськість, чого немає в урядовому проекті.

Законопроект, який ми запропонували, повністю охоплює всі зміни, що є в урядовому законопроекті. Але він більш розширений. Більше того, наш законопроект публічно підтримав голова ДБР, – наголосив депутат.

Однак, депутати не ухвалили жоден із законопроектів навіть у першому читанні. Найменше голосів ініціатива отримала від "Блоку Петра Порошенка". Наразі проект на доопрацювання скерували у комітет.

Що таке Державне бюро розслідувань? Це правоохоронний орган України, який розслідуватиме кримінальні провадження, де фігурують правоохоронці, судді і найвищі службовці (від міністрів до начальників головних управлінь). ДБР остаточно перебере на себе від прокуратури функцію досудового слідства. Очікується, що ДБР повноцінно запрацює у вересні 2018 року.