Частина народних депутатів фактично саботує роботу парламенту, повідомили у фейсбуці Комітету виборців.
Читайте також Коли наступне засідання Верховної Ради і що на ньому розглянуть
Які нардепи найбільше прогулюють голосування
- Антилідером є Олександр Герега (співвласник мережі "Епіцентр"). Від початку 2020 року він взяв участь лише 0,38% голосувань Ради. Загалом натиснув кнопку 8 разів за понад чотири місяці роботи. Зокрема, проголосував за низку законів, пов’язаних із протидією коронавірусу та підтримав призначення Ірини Венедіктової очільницею Офісу генпрокурора, а Ігоря Петрашка – міністром економіки.
- Бізнесмен і столичний забудовник Вадим Столар (ОПЗЖ). Взяв участь в 1,1% голосувань.
- Волинський бізнесмен і співвласник мережі автозаправних комплексів WOG Степан Івахів (група "За майбутнє"). Взяв участь лише в 3,2% голосувань Ради за чотири місяці.
- Колишній телеведучий "1+1" Олександр Дубінський ("Слуга Народу") – 4,2% голосувань.
- Також серед антилідерів Антон Яценко ("За майбутнє") – 4,8% голосувань, Ігор Палиця ("За майбутнє") – 6,7%, Дмитро Шенцев (позафракційний) – 6,4%, Геннадій Вацак ("За майбутнє") – 8,9%, Вадим Рабінович (ОПЗЖ) – 8,9% та Ігор Абрамович (ОПЗЖ) – 9,9% голосувань.
Дивіться відео "Цифри" 24 каналу:
За словами голови КВУ Олексія Кошеля, складно зрозуміти об’єктивні причини, через які нардепи не беруть участь в голосуваннях Ради кілька місяців поспіль. Це питання до керівництва фракцій.
Зокрема, це стосується фракції "Слуга Народу" та Олександра Дубінського, який представляє партію і майже не голосує в Раді,
– зазначив Кошель.
Та додав, що інші депутати зі списку – представники великого бізнесу, їхні інтереси перебування в парламенті не зводяться лише до участі в голосуваннях.
До слова, починаючи з 1 січня 2020 року в Раді відбулося 2088 голосувань.
Важливо! З 1 листопада 2020 року у Верховній Раді діє система штрафів для депутатів, які регулярно прогулюють засідання.