Засідання розпочнеться о 10:00. Раніше глава фракції "Слуга народу" в парламенті Давид Арахамія повідомив, що на порядок денний сесії винесуть аж 14 питань. Про це інформує 24 канал.

Цікаво Які партії пройшли б у Раду, якби вибори відбулись наприкінці квітня: опитування КМІС

Ця позачергова сесія займе 10 – 12 годин. Мінімум 4 години витратимо на закон про банки,
– припустив Арахамія.

Він додав, що в Раді хочуть зібрати максимальну кількість депутатів.

Про те, що на цьому засіданні будуть голосувати за "антиколомойський законопроєкт" підтвердив і перший заступник голови фракції "Слуга народу" Олександр Корнієнко. При цьому, за його словами, голосів за цей законопроєкт вистарчить. Однак відзначив, що не всі депутати монобільшості підтримують цей законопроєкт.

Яким буде порядок денний позачергового засідання Ради 13 травня

  • Проєкт закону №3329 про звільнення від оподаткування доходів медпрацівників, які борються коронавірусом COVID-19.
  • "Антиколомойський законопроєкт" №2571у другому читанні та в цілому.
  • Розгляд законопроєкту № 2166 щодо звільнення ФОПів пенсійного віку від сплати ЄСВ, а також тих підприємців, які працюють у сфері науки, літератури, культури, медицини.
  • Також депутати планують узятися за законопроєкт щодо внесення змін до закону про боротьбу із "поправочним спамом" №1043.
  • Проєкт закону №2398 про оборонні закупівлі, метою якого є підвищення конкуренції а сфері оборонних закупівель.
  • Ще один важливий закон №2679, який планується винести на розгляд позачергового засідання, стосується оптимізації мережі та функціонування ЦНАП.
  • Законопроєкт №3297, який забороняє банкам стягувати штрафи, пеню за прострочення платежів за кредитами у період дії карантину та у 30-денний період після його закінчення.
  • При цьому може бути розглянутий ще один документ, який допомагає боротися з наслідками карантину. Це законопроєкт №3322, яким пропонується на період дії карантину запровадити механізм, який дозволить вберегти від банкрутства підприємства, що з об’єктивних причин не можуть зараз виконувати свої зобов’язання перед кредиторами.
  • Водночас голова парламенту Дмитро Разумков повідомляв, що на наступному позачерговому засіданні парламенту також подаватимуть законопроєкт, що стосуються процедури звільнення міністрів – №3195.
  • Є в порядку денному і законопроєкт про підтримку креативної індустрії. Документ пропонує, що заклад культури може зменшити плату за оренду майна, якщо не мав можливість використовувати його через карантин. Або передбачає компенсації за часткове безробіття працівників культурної сфери.
  • Є й постанова про внесення змін до календарного плану проведення третьої сесії Верховної Ради, згідно з якою 18 травня парламент має повернутися до повноцінної роботи з нормальним режимом пленарних засідань.
  • Проєкт закону про Фонд часткового гарантування кредитів у сільському господарстві.
  • Звернення Верховної Ради до парламентів іноземних країн та міжнародних організацій з нагоди відзначення 75-ої річниці завершення Другої світової війни.
  • Година запитань до уряду.
  • Доповідь глави Нацбанку України.

порядок денний
порядок денний сесії
Порядок денний позачергового засідання Ради 13 травня / Фото депутата Олександра Качури

Зазначимо, що народні депутати зібрались також 7 травня – на позачергове засідання парламенту.

Як повідомив голова фракції "Слуга народу" Давид Арахамія, з 20 травня нардепи планують повернутись до роботи чергової сесії.

Спікер Верховної Ради Дмитро Разумков зауважив, що парламент може повернутися до нормальної сесійної роботи вже після початку пом'якшення карантину, тобто після 11 травня.

Зазначимо, через карантин з 17 березня Верховна Рада скасувала всі пленарні засідання. До завершення карантину депутати погодилися зосередитися на роботі в комітетах. Голова парламенту за пропозицією погоджувальної ради депутатських фракцій може скликати пленарні засідання.

Зверніть увагу! Карантин в Україні продовжили до 22 травня. Проте вже з 11 числа розпочнеться зняття певних обмежень, як це передбачалося у плані виходу з карантину від уряду.

етапи виходу з карантину
Як Україна виходитиме з карантину / Інфографіка 24 каналу