Про це в ефірі 24 Каналу розповів виконавчий директор економічного дискусійного клубу Олег Пендзин. Він наголосив, що розширення переліку підсанкційних банківських структур не змінює самої логіки тиску на банківську систему Росії, але меншає банків, які досі не мають обмежень, і вони стають дрібнішими, а вартість послуг для російського бізнесу зростає.
Дивіться також Схвалений ЄС 10 пакет санкцій жорстко перекриває Росії можливості їх обходу, – економіст
Пендзин зауважив, що до цього пакету санкцій не ввійшов цілий ряд анонсованих обмежень, оскільки це надзвичайно складний процес домовленостей.
Кожен пакет вимагає стовідсоткового погодження усіх членів Євросоюзу, кожного разу це стає пошуком складних компромісів всередині організації, тому кожен такий пакет санкцій – це безумовний позитив для України.
Ідея десятого пакету санкцій
За словами Пендзина, Росія знайшла шляхи обходу раніше ухвалених санкцій Євросоюзу для імпорту критично необхідних товарів подвійного використання. Зокрема залучалися юридичні особи, які в неповному обсязі приєдналися до санкцій.
Основна ідея десятого пакету санкцій полягає в тому, щоб максимально закрити ті "вікна можливостей", які має Росія щодо експорту складної електроніки та товарів подвійного використання,
– додав експерт.
Переваги десятого пакету санкцій проти Росії: дивитись відео
Російські можливості зменшуються
Економічний експерт підкреслив, що перші пакети санкцій Євросоюзу проти Росії містили обмеження щодо крупних банків, але завжди лишалися певні банківські структури, що продовжували працювати в системі SWIFT.
Кожного разу, коли перелік банківських структур, що потрапляють під санкційні обмеження, розширюється – це означає зменшення можливостей роботи російського бізнесу за межами Росії.
Це означає, що санкційний тиск на банківську систему збільшується, а вартість послуг, які сьогодні ще можуть отримувати російські компанії, торгуючи за кордоном, зростає,
– наголосив мовець.
Десятий пакет санкцій проти держави-терористки: детально
- До санкційного списку включено 121 фізичну та юридичну особу, введено значні нові обмеження на імпорт/експорт, заборонено російські пропагандистські ЗМІ.
- ЄС заборонив експортувати в Росію великовагові вантажівки (та їх запчастини), напівпричепи та спеціальні транспортні засоби, товари, які використовуються російськими військовими, будівельне устаткування, товари, які є критично важливими для функціонування та нарощування російського промислового потенціалу (електроніка, деталі машин, помпи, обладнання для обробки металів тощо), товари, що використовуються в авіаційній промисловості (турбореактивні двигуни).