Про це в ексклюзивному інтерв'ю 24 Каналу заявив генерал армії США у відставці та колишній директор ЦРУ Девід Петреус. Він пояснив, що може викликати впевненість Росії у власних силах.
До теми Тактика вражає: ексглава ЦРУ Петреус назвав дві важливі події після Херсонської операції
Чому "червоні лінії" не спрацювали
Петреус заявив, що реакція на вторгнення у Грузію, Крим та Донбас, події у Сирії – ці всі "червоні лінії виявилися взагалі не лініями". Також колишній глава ЦРУ пригадав, що дії Китаю у Південнокитайському морі теж не мали адекватної реакції. На думку Петреуса, все це нівелювало сприйняття агресора.
На повномасштабне вторгнення Росії могло вплинути виведення військ США з Афганістану, яке ексочільник ЦРУ називає "геть не блискучим". Також у Кремлі нехтували тим, як з допомогою НАТО змінилися ЗСУ від 2014 року.
"З огляду на це все Путін вирішив, що США та країни НАТО не будуть реагувати на вторгнення Росії в Україну. Він дуже сильно помилився, і це була не єдина його серйозна помилка. Він думав, що швидко захопить Київ, замінить Зеленського на проросійського політика і так далі", – наголосив Петреус.
За словами колишнього глави ЦРУ неадекватна реакція країн Заходу на порушення червоних ліній може надавати впевненості агресору. Петреус підкреслив, що у такому випадку мовиться не лише про Росію, а й про інші потенційні конфлікти, які можуть виникнути у світі.
Так, неадекватна реакція на події у світі може викликати впевненість Росії у власних силах, і це потрібно пам'ятати, коли ми говоримо про інші потенційні конфлікти у світі. І, щоб бути чесним, уряд США та Конгрес, так само як і головні члени НАТО та країни Заходу, розуміють, що жоден потенційний агресор не повинен недооцінювати наших реальних сил, або нашу волю до їхнього застосування,
– заявив він.
Ексглава ЦРУ порівняв червоні лінії та адекватну реакцію з бійкою – її краще відвернути, ніж почати, переконати потенційного агресора відступити й не робити небажаних дій.
Як Китай допомагає зброєю Росії
- Розслідувачі встановили, що за кілька днів до повномасштабного вторгнення Китай доставив у Росію кілька вертольотів та дрони. Зокрема, за 2 місяці до 24 лютого 2022 року Москва отримала від Пекіна тисячу дронів, ймовірно, через підставну фірму.
- Ба більше, за 4 дні до вторгнення Китай передав Росії 2 вертольоти, а вже після початку – уральська компанія отримала ще 4 гелікоптери. Проте на цьому допомога не зупинилася – від початку 2022 року та до першого кварталу 2023 фірми з Китаю надсилали оптичні приціли понад 50 компаніям країни-агресорки.
- Крім того, Росія отримувала від Китаю сплави металів – титану та магнію. Їх використовують для виробництва зброї та обслуговування техніки, до прикладу – стратегічних бомбардувальників Ту-95 і Ту-160М.