Про це сайту "24" повідомив голова правління "Майдану Закордонних Справ" Богдан Яременко.

Читайте також: Березюк пояснив, які статті матимуть силу у законі про розрив дипвзаємин з РФ

Експерт нагадує: дипломатичні відносини існують для того, щоб забезпечувати мирний цивілізований розвиток відносин між двома країнами в дусі поваги до територіальної цілісності, суверенітету, міжнародного права. А збройна агресія, звичайно, не сумісна з дипстосунками.

Анексія Криму, кожен постріл з російської території по Україні, кожен український солдат, убитий з російської зброї, – привід для розриву дипломатичних стосунків і оголошення воєнного стану. Ми повинні були це зробити ще в 2014 році, але життя дає нам підстави для цього політико-правового акту кожного дня. Тому на якомусь етапі це рішення приймуть,
– зазначає Яременко.

При цьому Богдан Яременко зауважує: президент Петро Порошенко ігнорує можливість розірвання стосунків з РФ в силу якихось амбіцій і своїх ілюзорних конструкцій вирішення конфлікту, які не працюють.

"Попри бажання української еліти залишити відносини з Росією, що гарантувало б їм збереження активів у РФ, можливості торгівлі, ми все одно рухаємося в сторону розриву дипстосунків", – говорить дипломат.

Так само, на його думку, треба ввести воєнний стан. Але не для того, щоб воювати, а щоб уникати таких ситуацій, як, приміром, у випадку з прикордонником Сергієм Колмогоровим. Його хотіли засудити на 13 років за те, що він захищав свою батьківщину.

Водночас, Яременко наголосив, що розірвання дипстосунків – прерогатива президента.

Згідно Конституції, встановлює дипстосунки президент. Відповідно і ініціювати їхній розрив також має глава держави. Порошенко упирається, а парламент не може ухвалити таке рішення. Верховна Рада може дати доручення уряду щодо правової оцінки ситуації. Або звернутися до президента із закликом. Але таких прецедентів у нас немає,
– зауважив Богдан Яременко.

Нагадаємо, напередодні російські ЗМІ писали, що в законопроект щодо забезпечення суверенітету України над тимчасово окупованими територіями Донбасу, який Верховна Рада готує до другого читання, може бути внесено пункт про розрив дипломатичних взаємин з Росією.За словами народного обранця від "Народного фронту" Андрія Тетерука, така правка все ж існує.