Президент Франції під час візиту до Москви нібито сказав журналістам, що "фінляндизація" України була "однією з моделей на столі" для послаблення напруженості з Росією. Водночас під час пресконференції з Володимиром Зеленським Макрон заперечив це.

Зауважте Щоб запобігти війні в Європі: Макрон, Шольц і Дуда зустрілися в Берліні

У Києві Макрон заперечував цю репліку, яка, схоже, поставила його в суперечку не лише з українцями, а й із США. Але ця ідея знову обговорюється в дипломатичних колах,
– мовиться у повідомленні.

До слова, Зеленський заявив, що вперше чує про "фінляндизацію України".

Що відомо про "фінляндизацію"?

Термін походить ще з 50-х років XX століття. Під час холодної війни Фінляндія мала дотримуватися суворого нейтралітету. Це закріпили у договорі з Москвою, датованому 1948 роком. У той час напруженість між СРСР та Заходом була на високому рівні. Договір гарантував, що Фінляндії не зіткнеться з радянським вторгненням. Натомість вона погодилася залишатися поза НАТО та дозволила СРСР здійснювати значний вплив на її внутрішнюй зовнішню політику. Наразі Фінляндія є повністю сумісною з НАТО та з західною "архітектурою безпеки".

Що Макрон сказав у Києві

  • У ході пресконференції у Макрона запитали, чи була "фінляндизація" України темою його розмови з очільником Кремля. Фінляндія не входить до НАТО та має позаблоковий статус.
  • Макрон зауважив, що згадував Фінляндію у зовсім іншому контексті. Французький лідер запевнив: він говорив Путіну, що не можна припинити політику "відкритих дверей" НАТО. Це стане проблемою для багатьох країн. Серед них – Фінляндія.
  • Французький лідер наголосив, що не застосовував терміну "фінляндизація" щодо України.

Про що Макрон говорив з Путіним: дивіться відео