Про це в коментарі сайту "24" розповів директор аналітичного центру "Політика" Микола Давидюк.

За його словами, той факт, що рішення про встановлення прикордонної зони на кордонах Смоленської, Псковської і Брянської областей з Білоруссю ухвалив не Путін, а директор ФСБ, свідчить про те, що Білорусь для російського президента вже не на порядку денному, а сам Лукашенко став для Путіна нецікавим. На думку Давидюка, ставки Путіна сьогодні виросли – він намагається впливати на результат виборів у США, Франції, Німеччині. Російський президент дивиться на країни Балтії, як жертви майбутньої агресії. Тому Путіну не до Білорусії, яку він сприймає як частину Росії.

Лукашенко і досі думає, що з Росією може бути так, як в старі-добрі часи. Коли Москва робила щось "недружнє" щодо Мінська, Лукашенко напряму телефонував Путіну, і все вирішувалося. І це було головним лейтмотивом нещодавньої семигодинної прес-конференції президента Білорусі,
– зазначив експерт.

З іншого боку, на думку Миколи Давидюка, президент Білорусі розуміє, що Путін дивиться на нього, як на жертву. Тому в Мінську роблять певні кроки, щоб хоча б якось відмежуватися від тотального російського впливу.

"Олександр Лукашенко розуміє, що треба готуватись до такого нападу, який Росія здійснила на Україну. Але Україна завжди мала сильні, хоча й хаотичні, політичні партії. Населення завжди мало відчуття свободи, альтернативи. Такого в Білорусії немає, і Лукашенко намагається десятимильними кроками це наздогнати", – говорить Давидюк.

Однак, підкреслює він, Лукашенко не буде відмовлятися від ідеї консервації радянського режиму. Хоча, вважає експерт, це йому не допоможе, оскільки як у Путіна ідеологія схожа, але набагато сильніша, при цьому більше ресурсів, грошей і велика армія. На переконання політолога, відбувається тиха окупація Росією Білорусі, що, хоч і негласно, вже стало причиною зміни військової доктрини. Крім того, треба не забувати, що в Білорусі розташована російська війська база.

Білоруські військові говорять, що головний ворог тепер не тільки НАТО, але й Росія. Не так Білорусь потрібна НАТО, як може бути завойована Росією. Тому в Білорусі думають, як оборонятися,
– зазначив Микола Давидюк.

Нагадаємо, під час прес-конференції 3 лютого президент Білорусі Олександр Лукашенко різко розкритикував дії глави ФСБ Росії, який, як вважає він, "одним розчерком пера" перекреслив міждержавну угоду між Білоруссю та РФ щодо кордону. Водночас Володимир Жириновський – закликав приєднати Білорусь до Росії.

Більш детально про конфлікт Лукашенка і Путіна читайте в матеріалі: Сварка Лукашенка з Путіним: чаша терпіння переповнилась?