Про це міністр закордонних справ Дмитро Кулеба розповів в інтерв'ю 24 каналу в програмі "БезМаски-шоу".
Зверніть увагу Про загострення ситуації на Закарпатті та чи можливий діалог з Угорщиною – інтерв'ю з Кулебою
- Перше – це репатріація, повернення українців у березні – травні з різних куточків світу. Це безпрецедентна за масштабом операція. "І мої міжнародні колеги неодноразово відзначали, як швидко і ефективно ми змогли налагодити цю роботу", – зазначив він.
- Друге – це набуття Україною статусу учасника програми розширених можливостей НАТО. За його словами, в нас давно не було великого успіху у взаєминах з Альянсом.
Дмитро Кулеба починав цим займатися як віцепрем'єр-міністр, продовжив як міністр. Разом з іншими колегами – з міністром оборони, з його попередником, міністром закордонних справ Вадимом Пристайком.
Ми всі разом працювали. Президент це питання штовхав. І от ми отримали результат,
– прокоментував він.
- Третє, чим я дуже задоволений, це тим, як ми змогли багато внутрішніх трансформацій в міністерстві зробити. Для того, щоб перетворити міністерство на більш сучасне, більш швидке в діях і підвищити цінність співробітника-людини.
Що передбачає статус партнера НАТО
- НАТО ще у 2014 році запустив так звану програму розширених можливостей. Її мета полягає у тому, щоб посилити оперативну сумісність військ країн-учасниць з силами НАТО.
- Особові партнери Альянсу отримують низку переваг. До прикладу, регулярні політичні консультації з безпекових питань, розширений доступ до навчань і обміну інформацією, тісніша співпраця у часи криз.
- Донедавна статус партнера мали лише 5 країн: Швеція, Фінляндія, Австралія, Грузія та Йорданія. Тепер до них долучилася й Україна.
Дивіться повне відео інтерв'ю: